Aké regály si zvoliť do skladu?

Mať sklad vždy prehľadne usporiadaný ako domácu špajzu sa niekedy zdá ako nesplniteľná misia. Nemusí však ísť iba o sci-fi obrázok. Stačí si vybrať vhodné skladové regály vzhľadom na charakter tovaru a veľkosť skladu, a ste o krôčik bližšie k systematickému skladovaniu.

Skladové regály znesú záťaž aj vaše nároky

Bez kvalitných skladových regálov by to neklapalo v žiadnej firme, bez ohľadu na to, čomu sa vo svojom podnikaní venuje. Pevné miesto v sklade si pýta paleta s tovarom, pracovné náradie i dôležitá dokumentácia. To znamená, že keď vojdeme do skladu, mali by sme byť schopní nájsť v ňom i ten najmenší klinček, a to nie podľa porekadla, že je to ako hľadať ihlu v kope sena. Správne navrhnuté regály do skladu vám vo firme pomôžu v mnohom. Jednak pri udržaní poriadku v malom i veľkom priestore, a jednak pre lepšiu a rýchlejšiu orientáciu medzi materiálom či dokumentmi.

Evidencia či výdaj tovaru je pri vhodne riešených skladových regáloch malina. Výsledkom je šetrenie času skladníka – rýchlejšia inventúra, rýchlejší výdaj tovaru. Do každého skladu sa dajú vybrať regály na mieru, dôležité je usporiadať ich tak, aby sa dalo pomedzi ne chodiť a manipulovať so skladovaným sortimentom. Je vhodné, ak sa dá regál prispôsobovať podľa vlastných potrieb, napr. nastavením výšky či vzdialenosti medzi policami, deličov (mriežkových, plechových, voľne stojacich) alebo uzavretím či uzamknutím konkrétnych políc.

Výber skladových regálov si dobre premyslite

Ako veľa toho potrebujete skladovať a aká je váha skladovaného sortimentu? I od toho sa bude odvíjať charakter skladových regálov. Mocné paletové regály unesú aj slona, ale v prípade ľahších vecí skvelo poslúžia aj skrutkové regály, ktoré sú dostatočne stabilné a odolné voči poškodeniu. Dôležité je sledovať nosnosť jednotlivých políc, materiálové prevedenie regálov či ich rozmery. Pri manipulácii s kvalitnými druhmi regálov sa nikdy nestane, že sa regál preváži a spôsobí škodu na zdraví či majetku.

Regály v sklade chránia rôzne poistky či uktovenia a zvyčajne sa vyrábajú z materiálov, ktoré nie je potrebné nijako upravovať. Ak si chcete dať zostaviť posuvné uzamykateľné regály do skladu na mieru, poteší vás možnosť voľby dekoratívnych obkladov či šetrenie skladových priestorov až o 50 %. Ideálne riešenie, pokiaľ potrebujete skladovať rozmerovo menšie predmety. Odborníci na výrobu skladových regálov vám regály dokážu aj sami navrhnúť, vyrobiť a poskladať, nehanbite sa požiadať o pomoc. Vyberte si svoje regály na medcom.sk.