Čo by ste mali vedieť o linoleu?


Rekonštruujete a premýšľate nad vhodnou podlahou? Keďže podlaha je dlhodobou investíciou a bude s vami aj po čas niekoľko desiatok rokov, výber by ste mali poriadne zvážiť. Cestu do domácností si pomaly prebíja linoleum, ktoré je pre mnohé vlastnosti považované za vhodnú alternatívu. Viete o tomto materiáli všetko, č o by ste mali?

Linoleum je vyrobené z prírodného materiálu a stáva sa jednou z najžiadanejších podlahových krytín. Jeho umelým variantom je PVC, ktoré sa tiež presadzuje na trhu hlavne vďaka vysokej odolnosti. Linoleum ponúka mnoho výhod a uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Technické vlastnosti

Linoleum je odolné, má veľmi dobré zvukové aj tepelné izolačné vlastnosti. Pokiaľ stavíte na linoleum, môžete tiež počítať s dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu. Je dobrou podlahovou krytinou aj do domácností, kde niekto z členov rodiny trpí alergiami. Vďaka oleju, ktorý obsahuje, nie je vhodným miestom na život pre baktérie a ďalšie mikroorganizmy. Je tiež pomerne málo horľavé a patrí medzi lacnejšie podlahové krytiny.

Údržba linolea

Čo sa týka klasického upratovania, linoleum môžete vysávať s kefovým nadstavcom, alebo umyť pomocou mopu. Neodporúča sa používať rôzne chemické prípravky a saponáty na čistenie. Kupujte preto len produkty, ktoré sú vyrobené na linoleá.

Ak sa na ňom objavia nejaké škvrny, ryhy či iné poškodenia z nábytku, zahladíte ich vďaka špeciálnemu tmelu.

Široká škála dekorov

Linoleum vám ponúka rôzne dekory, farby a vzory od výmyslu sveta, vďaka čomu ho zladíte s akýmkoľvek nábytkom, kusovým kobercom a dekoráciami. Nemusíte sa obávať ani toho, že bude pôsobiť umelo a neprirodzene. Vďaka prepracovaným technikám použitým pri výrobe totiž poľahky môže konkurovať aj drahším materiálom.

Tak už ste sa rozhodli aj vy, ktorá podlahová krytina bude do vašej domácnosti tá pravá?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *