Čo všetko potrebujete ako začínajúci fotograf?

Každý niekde začína. Ako začínajúci fotograf to budete mať možno o niečo ťažšie, preto je dôležité, aby boli vaše fotografie originálne a kvalitné. Nemusíte si však zúfať, pretože všetko, čo k tomu potrebujete je fotiť stále nové a nové veci a vybavenie pre začiatočníkov.

Záujem a chuť Objektív

Prvá vec, ktorú potrebujete, je záujem o fotenie. Ak čítate tento článok, pravdepodobne ste už toto políčko odškrtli. Pokiaľ stále premýšľate o tom, či sa chcete foteniu naozaj venovať, možno by ste si to mali starostlivo premyslieť, pretože nejde o žiaden lacný špás. Fotografia, predstavuje veľkú investíciu do času a peňazí. Preto si ujasnite, čo od fotenia očakávate predtým, ako sa ponoríte do nakupovania foto príslušenstva.

Digitálna zrkadlovka

Asi je to zrejmé, že bez fotoaparátu toho veľa neodfotíte. Na trhu nájdete rôzne kúsky. Od digitálnych zrkadloviek až po analágové fotoaparáty. Prevažná väčšina v súčasnosti siaha po digitálnych fotoaparátoch. Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek variant, nekupujte si najdrahší model na trhu. Častokrát majú skvelé vlastnosti aj lacnejšie kúsky, ktoré sú na začiatok viac ako postačujúce. Veľa funkcií, ktoré vlastne ani nepotrebujete, by vás mohlo zbytočne miasť.

Objektív

Ak získate digitálnu zrkadlovku alebo zrkadlovku s vymeniteľnými objektívmi, budete tiež potrebovať objektív. Mnoho fotoaparátov sa dodáva s jedným alebo dvoma objektívmi. Hlavný objektív má pevnú ohniskovú vzdialenosť, a vy preto musíte byť mobilnejší. K objektívu si ale môžete zakúpiť aj ďalšie typy objektívov podľa potreby.

Knihy a blogy

Veľa z toho, čo sa dozviete o fotografovaní, pochádza z kníh a blogov ľudí, ktorí sa už foteniu nejaký ten čas venujú. Prax samotná vás, samozrejme, naučí najviac. Štúdium by ste ale nemali odsúvať nabok.

Čas

Ako každá záľuba či vášeň, aj fotografovanie si vyžaduje čas. Kedysi ste mohli nosiť fotoaparát okolo krku, fotiť a po nejakom čase vziať film a fotky vyvolať. Dnešná doba je iná. Digitálna fotografia si žiada, aby ste strávili aspoň nejaký čas aj pred počítačom.

Čo na to hovoríte? Bude z vás fotograf?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *