Ako si dobre vybrať webhosting?


Na to, aby vaša webová stránka stabilne fungovala, potrebujete skutočne spoľahlivý webhosting. Poradíme vám, ako si vybrať poskytovateľa hostingu tak, aby ste sa vyhli neskorším starostiam a nečakaným výdajom.

Man Working In Office And Typing On Computer Keyboard

Man Working In Office And Typing On Computer Keyboard

Neobmedzený chod a bezpečnosť

Prvým dôležitým faktorom je kapacita dátových prenosov. Tak váš web zvládne vysokú návštevnosť a vyhnete sa tomu, že vám web spadne, takže nestratíte zákazníkov. Najvhodnejšie je, ak sa výkon serverov pružne prispôsobuje návštevnosti vášho webu. Ak vám na vašej stránke záleží, vyberte si radšej webhosting, ktorý pravidelne zálohuje. Tak sa nemôže stať, žeby váš web zmizol, alebo by ste stratili cenné dáta v prípade, že sa tam dostanú hackeri.

 

Nemenej dôležitý faktor pri výbere webhostingu je jeho bezpečnosť. K bezpečnej prevádzke webu prispeje aj SSL certifikát, ktorý sa postará o šifrovanie akejkoľvek komunikácie s vašou stránkou.

Spoľahlivá zákaznícka podpora

O poskytovateľovi akejkoľvek služby vám najviac prezradí dostupnosť zákazníckej podpory. Pre hladké fungovanie vášho webu a zároveň biznisu je kľúčové mať možnosť okamžite vyriešiť akýkoľvek problém. Overte si preto, či vám bude zákaznícka podpora kedykoľvek k dispozícii.

Prečo nie webhosting zadarmo?

Webhosting zadarmo môže znieť skutočne lákavo, bohužiaľ, nesie so sebou kopu nevýhod. Môže sa vám napríklad stať, že sa vám na webovú stránku nevojde všetok obsah, ktorý tam chcete a potrebujete mať, ako galériu s fotografiami či sériu videí. Ak bude vaša stránka často navštevovaná, dátové limity môžu spôsobiť zablokovanie webu. To môžete vyriešiť len nákupom ďalších dát, takže to vlastne nebude zadarmo. Navyše na takomto webhostingu sa vám môžu zobrazovať reklamy, o ktorých obsahu nebudete môcť rozhodovať a ani z nich nebudete mať žiadny zisk. Kvalitný webhosting niečo stojí, no stabilita fungovania vášho webu na internete určite stojí za tú investíciu.

 

Foto: Bigstockphoto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *