Dvojkrídlová garážová brána: Kedy je vhodnou voľbou?

Rozhodli ste sa pre inštaláciu garážovej brány? Garážová brána vám poskytne nielen pohodlie, ale tiež ochranu proti zlodejom či vplyvom počasia. Vaše vozidlo bude v suchu aj v bezpečí. Na trhu nájdete hneď niekoľko brán. Jednou z nich je dvojkrídlová brána, ktorá má svoje prednosti aj nedostatky. Poďme sa spolu pozrieť na to, kedy by ste sa mali pre tento typ brány rozhodnúť.

Dvojkrídlová garážová brána

Ide o klasickú bránu, ktorú môžete vidieť na mnohých garážach. Hoci nie je tak obľúbená ako sekčná. Ako už z názvu vyplýva, ide o bránu, ktorá má dve krídla otvárajúce sa smerom von. Je vyrábaná z odolného materiálu – z kvalitných hliníkových profilov, a vyznačuje sa dlhou životnosťou. Môžete sa rozhodnúť tiež pre izolačné dvojsklo, ktoré je dostupné v rôznych dekoroch. V ponuke nájdete manuálnu aj automatickú bránu na diaľkové ovládanie.

Aké sú výhody dvojkrídlovej brány?

Brána je praktická, nevyžaduje si znižovanie stropu pri vstupe do garáže ako napríklad sekčná garážová brána. Nezníži sa vám tak šírka ani výška garáže.

Dvojkrídlová brána sa hodí aj do starších domov a tam, kde sa mechanizmy rolovacej či sekčnej bráne nezmestia.

V ponuke je hneď niekoľko dizajnov dvojkrídlových brán, ktoré ozvláštnia váš dom – môžete si vyberať z tradičných, moderných aj individuálnych dekorov.

Za jej výhodu je považovaná aj jednoduchá manipulácia, ktorú oceníte napríklad pri vchádzaní do garáže. To býva totiž jednoduchšie ako pri rolovacích bránach.

Garážová brána má navyše prijateľnú cenu, čo poteší každého majiteľa domu.

Aké sú nevýhody dvojkrídlovej brány?

Ak sa predsa len rozhodnete pre montáž dvojkrídlovej brány, musíte mať priestor pred garážou, ktorý bude slúžiť na otváranie dverí. Medzi jej ďalšie nevýhody patrí tiež horšia izololácia.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek typ brány, voľte takú, ktorá bude spĺňať vaše požiadavky na pohodlie aj na kvalitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *