Inteligentné hodinky

Moderné inteligentné hodinky vyzerajú na prvý pohľad ako bežné hodinky, ale na rozdiel od nich ponúkajú veľa ďalších praktických funkcií. Vďaka technológii Bluetooth je možné ich bezdrátovo prepojiť so šikovným telefónom a hodinky nás budú upozorňovať na prichádzajúce SMS a mailové správy a tiež oznamovať zmeškané hovory. Niektoré hodinky umožňujú zmerať vzdialenosť, tepovú frekvenciu či počet spálených kalórií.

Pri výbere inteligentných hodiniek je dobré zamerať sa na niekoľko skutočností. Napríklad či hodinky podporujú operačný systém v našom telefóne, aby ich bolo možné spárovať s telefónom. V prípade športového využitia je dôležité zamerať sa na odolnosť hodiniek, hodinky, pre ktoré sa rozhodneme, by mali mať pohodlný remienok pre pohodlné nosenie.

Inteligentné hodinky ponúkajú viacerí výrobcovia, ako je napr. Apple, Alcatel, Motorola alebo Samsung. Najlepším modelom je Samsung Gear S2 Classic, ktorý je vybavený 1,2 palcovým displejom AMOLED, na ktorom sa zobrazuje obraz v rozlíšení 360×360 bodov. Hodinky sú vodotesné do hĺbky 1,5 m. Ponúkajú množstvo funkcií, ktoré možno využiť pri športových aktivitách. Disponujú aj integrovaným hudobným prehrávačom, meračom srdečného typu a barometrom. Tento model váži iba 55g a je kompatibilný s telefónmi, ktoré používajú operačný systém Android 4.4.

Plusy

+ výborné spracovanie

+ bohatá ponuka funkcií

+ displej AMOLED

+ jednoduché ovládanie

 

Mínusy

-vyššia cena / cca 330 eur/

-pomalšie nabíjanie batérie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *