Lacnejšie alebo drahšie slúchadlá?

O výbere správnych slúchadiel sa už napísalo veľa článkov, koluje veľa rôznych názorov a diskusií. Možno sa aj vy pýtate, čím to je, že niektoré slúchadlá stoja toľko čo denné menu, niektoré sú naopak také drahé, že sa to až bojíte vysloviť. Predstavme si výhody a nevýhody slúchadiel v rôznych cenových hladinách.

Ako hovorí staré dobré pravidlo: za kvalitu sa platí. Pravdou však je, že mnohé moderné slúchadlá ponúkajú dobrú kvalitu za prijateľnú cenu. Ak máte v pláne kúpiť si nové slúchadlá, vždy je najpodstatnejší účel, na ktorý ich budete využívať. Na bežné používanie počas cesty autobusom alebo v aute vám postačí aj lacnejšia verzia, profesionáli však siahnu po kúskoch s niekoľkocifernou cenou.

Lacnejšie slúchadlá do 20 €

Ak využívate slúchadlá iba rekreačne, pohybujete sa v exteriéri za nepriaznivého počasia, často so slúchadlami manipulujete alebo máte jednoducho málo miesta v taške, pravdepodobne sa vám neoplatí investovať do drahých kúskov a lacnejšie štupľové slúchadlá sú pre vás tou najlepšou voľbou.

K dispozícii je veľké množstvo slúchadiel rôznych štýlov a typov od rôznych výrobcov. Značky ako Pioneer, Behringer alebo Energy Sistem ponúkajú okrem iného aj lacnejšie verzie slúchadiel. Výhodou takéhoto typu je bohatý výber farebných kombinácií a štýlov, niektoré kúpite dokonca aj vo verzii s mikrofónom. Ich nevýhodou je však slabšie tlmenie okolitých ruchov a nižšia životnosť.

Slúchadlá od 20 do 100 €

Pri používaní slúchadiel v tejto cenovej relácii si už hudbu vychutnáte podstatne lepšie. V ponuke sú štupľové slúchadlá, modely obopínajúce celý vonkajší zvukovod alebo bezdrôtové verzie využívajúce technológiu Bluetooth alebo NFC. Ak vám záleží na kvalitnom zvuku, siahnite po značkách ako napríklad Beyerdynamic, Sudio, MEZE.

Zaručením kvality sú slúchadlá od značky Bose. Firma s dlhoročnou tradíciou si dáva záležať na hlbokom a čistom zvuku, ktorý ste možno ani z bežných slúchadiel nikdy nepočuli. Ideálne sa prispôsobujú vašim ušiam, preto ich oceníte aj počas pohybu. K dispozícii sú slúchadlá v modeloch pre telefóny alebo len na počúvanie hudby.

Slúchadlá nad 100 €

Ak je hudba vaším chlebíkom alebo ste jednoducho audiofil, za kvalitný zvuk si budete zrejme ochotní priplatiť. Nemusíte však hľadať ďaleko, značka Bose vyrába slúchadlá ako stvorené pre vás. Ponúkajú väčší zvukový rozsah a realistickejšie znenie hudby. Exkluzívne technológie prinášajú prirodzene znejúce basy, čisté vokály a tóny nástrojov aj pri vyšších hlasitostiach.

Vďaka skvelému držaniu a tlmeniu okolitých zvukov vám nespôsobia žiadne starosti, možno dokonca zabudnete, že ich vôbec máte. Slúchadlá značky Bose sú okrem štýlového dizajnu aj extrémne ľahké, vďaka čomu si môžete hudbu vychutnávať oveľa intenzívnejšie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *