Máte radi pohodlie? S Volvom XC90 cestujete prvou triedou každý deň

Keď švédska automobilka predstavila nový model z kategórie SUV, srdce nejedného automobilového priaznivca zaplesalo. Volvo XC90 je výnimočné už na prvý pohľad – napríklad predné svetlomety získali do daru od dizajnérov Thorovo kladivo. Čo to je? Počas denného svietenia spozorujete v svetlometoch diódy zoradené v tvare ležiaceho písmena T. Volvo aj v tomto prípade ukázalo svoj zmysel pre detail, tu však ani zďaleka neskončilo. Čím je toto vyladené SUV ešte výnimočné?

Velikán už na prvý pohľad

Kultivovaná sila, tak o svojom najväčšom SUV hovorí Volvo. A musíme mu dať za pravdu – elegantný dizajn oplýva živelnou energiou, XC90 svojím vzhľadom naznačuje, že ho nič nezlomí, zároveň vám však dopraje pohodlie a luxus, po ktorom tak túžite. Vďaka výraznej bočnej lište s hliníkovým profilom vyzerá vozidlo majestátne, pri nastúpení však získate pocit, že interiér vás bude rozmaznávať.

Ani tento model nie je výnimkou a aj v XC90 si nebudete vedieť vynachváliť nesmierne pohodlné sedadlá. Tie si môžete nastaviť presne podľa svojich potrieb, navyše oceníte aj ich vyhrievanie či vetranie. Samotný interiér je vyladený do najmenšieho detailu – spájajú sa tu kvalitné materiály ako drevo, hliník či koža do precízneho celku. Švédska automobilka posunula funkcionalizmus na novú úroveň.

Prvá trieda bohatá na priestor

Pohodlie a veľa priestoru – na nohy aj batožinu. Pri navrhovaní interiéru sa týmto heslom riadili dizajnéri z Volvo. Veď len batožinový priestor po sklopení sedadiel ponúka objem takmer 1900 l. Keby ste si lámali hlavu s tým, ako ho využiť, môžete tam umiestniť ešte dve sklápacie sedadlá. Volvo vám v takomto prípade garantuje, že dostanete najväčší priestor v treťom rade v tejto triede.

Volvo XC90 je zároveň navrhnuté tak, aby ste si tento veľkolepý priestor dokázali užiť a cítili sa v ňom príjemne. Aj preto o cestovaní v tomto vozidle hovorí švédska automobilka ako jazde v prvej triede. Dosvedčia to aj premyslené detaily, ako napríklad radiaca páka z krištáľu Orrefors vo verzii T8 Twin Engine či špičkové reproduktory od výrobcu Bowers and Wilkins, ktoré vám dožičia veľkolepý zážitok z hudby.

Kráľovské jazdné vlastnosti

Prvú triedu vám Volvo XC90 dopraje nielen veľkorysým priestorom a komfortným sedením, ale aj svojimi jazdnými vlastnosťami. Vďaka dvojitej lichobežníkovej náprave vpredu a integrovanými ramenami pri zadnej náprave sa môžete spoľahnúť na chirurgicky presné reakcie vozidla. Zabudnúť môžete na zvýšené vibrácie či hluk, vďaka tomu sa aj počas dlhej jazdy budete cítiť príjemne a zrelaxovane.

Pomocou najmodernejších technológií a intuitívneho ovládania si môžete vybrať z troch režimov jazdy a prispôsobiť sa tak premávke či zmeniť vlastnosti motora, bŕzd ,alebo automatickej prevodovky. Výnimočným variantom je Volvo XC90 Twin Engine s hybridnou pohonnou jednotkou – štvorvalec poháňa predne kolesá, zadné zase elektromotor. Okrem dychberúceho zrýchlenia ocení túto motorizáciu aj príroda – pri bežných vzdialenostiach jazdíte s nulovými emisiami.

Chcete si naživo vyskúšať, či slová o prvej triede nie sú prehnané? Dohodnite si testovaciu jazdu vo Volve XC90 na www.finalcd.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *