Na čo dbať pri výbere podlahy?

Pri výbere podlahy je nutné zvážiť jej praktické vlastnosti, keďže nejde len o estetický kúsok. Podlahy s nami ostanú aj niekoľko desiatok rokov, samozrejme, záleží od kvality a starostlivosti, ktorú jej venujete.

1. Venujte pozornosť základným parametrom

Z hľadiska jednoduchej údržby vám nedajú zabrať laminátové podlahy. Jednoduchá na údržbu je aj PVC podlaha aj vinylová. Vinyl je vhodný aj na podlahové kúrenie. PVC sa hodí do vlhšieho prostredia a laminát je dobrý pre alergikov.

2. Odolnosť podlahy nie je zanedbateľná

Do vstupnej haly, chodby či detských izieb, a ďalších väčšmi zaťažovaných vlastností voľte podlahy s vyšším záťažovým stupňom. Môže ísť o podlahu z tvrdých drevín, alebo o linoleum či PVC.

3. Estetická stránka

V dnešnej ponuke výrobcov nájdete skutočne rozsiahlu škálu rôznych dizajnov, vzorov, imitácií a opracovaní. Podlahy miestnosti dodávajú štýl, a dotvárajú celkovú atmosféru, preto by ste ju mali s ostatným nábytkom zladiť. Staviť môžete na pravé drevo, alebo na hocaké imitácie dreva, ktoré vám ponúka laminát, vinyl, ale aj PVC a linoleum.

O laminátových podlahách

Dizajn, ku ktorému poľahky dopasujete nábytok

Laminátové parkety imitujú drevo a dodávajú tak miestnosti prírodný a prirodzený vzhľad. Povrchy podláh môžu byť rôzne – od ryhovanej štruktúry až po matný povrch či striebristý lesk.

Podlahu si môžete vyskladať z menších aj väčších dosiek . Ozvláštnite ju aj tým, že ju usporiadate nepravidelne. Skvelo sa na nej bude vynímať aj kusový koberec, ktorý môžete dopasovať k dekoráciám alebo stenám.

Myslite aj na to, čo sa skrýva pod povrchom

Stabilitu podlahy určuje nosná doska, preto by ste mali siahnuť po takej, ktorá má hrúbku aspoň 8 milimetrov. Ďalším dôležitým parametrom je aj tvrdosť dosky. Ideálnym variantom je z tohto hľadiska HDF doska. Na kvalitu podlahy má vplyv aj impregnácia. Impregnovať môžete len spoje, ktoré sa poškodzujú najrýchlejšie, alebo aj celú plochu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *