Nezabúdajte na poistenie motorky

Motocykle opäť zažívajú renesanciu. Hoci tie silné a veľké sú doménou solventnejších ľudí, stále viac malých motocyklov a skútrov v uliciach miest ukazuje, že sa stali obľúbeným dopravným prostriedkom nie len mladej generácie.

Výhody malých motoriek a skútrov sú neodškriepiteľné. Menšie stroje potrebujú menej miesta na parkovanie, zaberú menej miesta na cestách a tiež sa ľahšie prepletú v autami zapchatých uliciach našich miest. A pritom na nich môžete smelo vyraziť aj za mesto. Či už v lete k rybníku osviežiť sa alebo na blízku dedinu navštíviť starých rodičov. A v neposlednom rade aj rande na motorke je romantickejšie, ako v otcovom požičanom aute. A nesmieme zabúdať samozrejme ani na nízke prevádzkové náklady aj pri rastúcich cenách benzínu.

A keď hovoríme o nízkych nákladoch, týka sa to samozrejme aj ceny za poistenie motorky. To zohľadňuje nie len nízku hmotnosť a tým aj relatívne malé škody, spôsobené niekomu pri nehode na nej, ale tiež fakt, že väčšina motoriek je v prevádzke len v letných mesiacoch. Málo kilometrov znamená lacné poistenie motocykla.

Ale aj lacnú poistku treba včas zaplatiť, nezabúdajte preto na každoročné povinnosti motoristov. Hoci reklamy sa zameriavajú najmä na majiteľov osobných automobilov, aj prevádzkovateľ motorky musí včas zaplatiť povinne zmluvné poistenie motocykla, prípadne v stanovenom termíne zmeniť poisťovňu.

Vyberte si uzatvorenie PZP pre svojho dvojkolesového tátoša cez internet a ušetríte ešte viac. Máte istotu nízkej ceny za povinne zmluvné poistenie motorky aj bez toho, aby ste museli vo voľnom čase obiehať pobočky poisťovní v meste. A keď využijete prestávku v motorkárskej sezóne na servis a údržbu svojho motorového spoločníka, do budúceho leta môžete vyraziť spokojný a istý si jeho technickým stavom aj dobrou poistkou.

Nezáleží na tom, či máte malý skútrik alebo veľkú mašinu, dve kolesá vezú vašu dušu. Užívajte si rýchle presuny po meste za prácou alebo nákupmi aj víkendové výlety do prírody a za zábavou. V každom prípade však jazdite bezpečne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *