NSF spreje sú v priemysle nenahraditeľné

Ako sa čo najlepšie postarať o priemyselné stroje? NSF spreje oceníte už od samotného začiatku, keď budete stroje a zariadenia montovať. Sú ekologické, bez chuti a zápachu a pri kontakte s potravinami sú zdravotne neškodné. Využívať sa však dajú aj bežne, na premazanie strojov či uvoľňovanie skrutiek.

Použitie NSF sprejov

Nijaké zariadenie nebude fungovať stopercentne, ak sa mu z času na čas nepozrieme „na zúbky“. Stroje vo výrobe treba pravidelne kontrolovať a premazávať, čím sa postaráme o ich bezchybný a hladký chod a zároveň o to, aby sa tak rýchlo nezničili. Na NSF spreje sa dá v tejto sfére úplne spoľahnúť. Stačí nastriekať na miesta, odkiaľ chceme uvoľniť skrutky, a práca pôjde ľahšie. To sa týka aj manipulácie so zhrdzavenými skrutkami. Tým, že sa na kovové súčiastky aplikujú NSF spreje, sa zabráni ich korodovaniu. Ak spreje nastriekate na gumené alebo drevené súčiastky či plastové hmoty, mazivo sa postará o to, aby mali dlhšiu životnosť a pri chode zariadenia nevŕzgali ani neškrípali. NSF spreje dokážu odolať aj veľmi vysokým teplotám, 220 °C zvládnu bez toho, že by stratili na svojich vlastnostiach. Skôr ako ich použijete, je ale dobré zariadenie očistiť. Potom už stačí len nastriekať približne vo vzdialenosti 20 cm a prebytočnú kvapalinu utrieť. NSF sprejov je viacero typov, jedny sú vynikajúce na ložiská, iné na reťaze, laná a spoje, ďalšie na uvoľnenie zhrdzavených častí alebo mazanie nerezových povrchov. Penetračné spreje zlepšujú pohyblivosť mechanických častí strojov. Riešením je tiež využitie univerzálnych NSF sprejov, ktoré sa hodia ako pre potravinársky a farmaceutický priemysel, tak i napríklad na mazanie bicyklov.

Produkty s bezpečnostnými certifikátmi

Čokoľvek treba namontovať, uvoľniť alebo premazať, pôjde jednoduchšie s vhodným technickým sprejom. NSF spreje na využitie v potravinárskom a farmaceutickom priemysle sú certifikované, aby potraviny a liečivá, ktoré s nimi prichádzajú do styku, boli absolútne zdravotne neškodné a aby sa nezmenila ani ich chuť. Lubrikačné vlastnosti NSF sprejov sú účinné v extrémne nízkych aj vysokých teplotných podmienkach, sú bezfarebné a bez chuti, s vynikajúcimi penetračnými schopnosťami a odolné voči tlaku. Stretnúť sa s nimi dá nielen na výrobných linkách, ale aj vo všetkých prevádzkach, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami – mäsiarstvach, pekárňach, kuchyniach, mliekarňach, nemocniciach a pod. NSF spreje určené na uvoľňovanie zhrdzavených skrutiek, matíc alebo spojov zanechávajú na povrchu ošetrovaných častí strojov ochranný film brániaci ďalšiemu znehodnocovaniu. So zdravím sa neoplatí hazardovať, preto je nesmierne nutné používať v potravinárskom a farmaceutickom priemysle iba také produkty, ktoré ľuďom neuškodia, ale strojom pomôžu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *