Ako ochrániť svoj majetok

Človek sa odpradávna snažil vybudovať pre seba domov, ktorý ho chráni pred vonkajším svetom. V minulosti to boli rôzne opevnenia, hradby alebo skryté pasce. Vynakladal na to nemálo peňazí. Nie vždy sa mu podarilo uchrániť svoje obydlie pred vpádom nepovolaných osôb. Isté je, že chrániť to, čo sme vybudovali , chrániť treba. Nie každý človek má svoje úmysly čestné, a predchádzať nepríjemnostiam treba. Doba sa však v mnohom zmenila.

Rodina ako bezpečný prístav

Dnešným symbolom bezpečia sa stala rodina. Má to byť pokojný prístav, kde sa môžeme vždy ukryť. Či už máme malé boliestky, problém alebo závažné životné situácie. Človek sa odpradávna snažil vybudovať pre seba domov, ktorý ho chráni pred vonkajším svetom. Snaží sa eliminovať rôzne nepríjemné zásahy zvonka. Nie je to len to duševné bezpečie, ale snažíme sa budovať aj materiálny dostatok. Kto poctivo pracuje, vie, ako ťažko a dlho získavame niektoré veci. Samozrejme, lásku a pokoj nám neukradne nikto. Ale novú telku alebo auto, to už je iná káva.

Príležitosť robí zlodeja

Nikdy neviete, či vo vašom okolí nie je človek, ktorý má nečestný úmysel. Možno je lenivý pracovať, možno nemá dostatok príležitostí. Preto sa snaží svoju situáciu riešiť nie vždy korektným spôsobom. A vlámať sa do bytu alebo ukradnúť auto, môže byť také jednoduché. Musíme byť vždy opatrní. Ochrana majetku je zvlášť dôležitá. Ideme na dovolenku a poprosíme susedov, aby nám postrážili dom. Alebo nám za malú odmenu niekto postráži firmu. Spôsobov je dosť. ale sú vždy takéto opatrenia dostatočne účinné?

Predchádzajte škodám

Hodnotu peňazí každý chápe inak. Pre niekoho je nezaplatiteľná brošňa po starej mame, inému záleží na na novej fasáde domu. Za svoj život každý z nás nadobudne rôzny majetok. Dokonca mu nemusí ani patriť. Napríklad má auto na leasing, alebo vo firme má prenajaté stroje. A to už je zodpovednosť nielen za svoje , ale aj za veci, ktoré sú majetkom niekoho iného. Zvlášť , ak sú to predmety veľkej hodnoty. Iste, niektoré problémy vyrieši poisťovňa, ale prečo takým nepríjemnostiam nepredchádzať?

Nové metódy zabezpečenia

Možno by bol takým riešením kamerový systém. Môžeme tak mať prehľad , čo sa deje doma, keď tak nie sme. A ideálne je, ak je napojený aj na pult centrálnej ochrany. Však čo si pomôžeme, že máme doma zlodeja, keď nie sme doma ? Takto v prípade narušenia vyráža na miesto zásahová jednotka. Takže zabezpečenie domu alebo chaty kamerovým systémom je namieste. Dnešné bezpečnostné systémy sú na vysokej technickej úrovni a odborníci nám ochotne poradia. Máme na výber rôzne druhy alarmu, alebo ochranu osôb, či zabezpečenie domu, chaty.

1 komentár

  1. elena zubalova

    ako si možem chránit svoje,ked susedia maju doma cudziu osobu,ktorá nebýva v rodinnom dome,nie je rodina,máme spolupodielové vlastníctvo napriestoroch aj v dome kde bývam,ráno víjdem na dvor,kde sedí cudzia osoba,ked sa vrátia,zdelia mi,že nie sú povinní mi to hlásit,čo je omyl,musia,sme dve bytové jednotky a pokial nie su doma,cidzí človek tu nemá čo byt….tak ako si mám chránit to svoje???? prosím o radu,dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *