Overené tipy a triky, ako sa vyhnúť častým návštevám autoservisov

Životnosť automobilov nie je neobmedzená a ak chceme, aby nám dlho vydržali, musíme sa o auto starať. V súčasnosti je záujem najmä o jazdené autá a vidieť to takmer v každom autobazáre.

Ak sa ale chcete vyhnúť častým návštevám autoservisov, ponúkame vám overené tipy a triky.

 

Šetrite brzdy

 

V prvom rade je potrebné šetriť brzdy. Prudkým skákaním na brzdový pedál opotrebovávate brzdový systém a trpia tým aj brzdové kotúče. Ak máte opotrebované brzdové kotúče, treba si ich vymeniť za nové brzdové kotúče, avšak ich šetrenie je veľmi dôležité. Zabránite tak dopravným nehodám a neohrozíte svoje zdravie pri jazde.

 

Odporúčame vám vyskúšať aj brzdenie motorom, ktoré výrazne šetrí celý brzdový systém. Využívajte ho hlavne pri jazde z kopca, kedy by ste inak boli nútení mať nohu na brzdovom pedále nonstop. Preradenie rýchlosti na nižší prevodový stupeň vám výrazne predĺži životnosť bŕzd, preto to nepodceňujte a neskáčte prudko na pedál.

Pri tomto je dôležité predvídať situáciu na ceste, aby ste nemuseli zbytočne skákať na brzdy.

 

Ochrana podvozku pred koróziou

 

Najmä staršie automobily sú náchylnejšie na hrdzavenie podvozku. Ochrana pred koróziou by mala byť prioritou nielen u tých, ktorí majú staršie auto, ale aj u tých, ktorí majú nové auto. Najmä podvozok, ktorý je najbližšie k povrchu vozovky, môže začať hrdzavieť pod vplyvom posypovej soli, ktorú máme na cestách.

 

Korózia dokáže znehnodnotiť lak auta veľmi skoro, ak nebýva chránený. Umývajte preto auto po zime a nezabúdajte predovšetkým na podvozok. Môžete mať kožené športové volanty, ale ak nechcete, aby vám hrdzavel podvozok, je potrebné ho chrániť.

 

Nepodceňte ochranu auta a ak chcete vyhnúť častým návštevám autoservisov, vyhnite sa aj výtlkom, ktoré môžu znehodnotiť váš podvozok a súčiastky v ňom umiestnené.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Jirsak / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *