„Oživená“ Lumia 635 s Windows Phone 8.1

V tomto roku predstavila spoločnosť Microsoft nástupcu Lumie 630, ktorou je nová Lumia 635. Aby sme boli konkrétnejší, máme na mysli „oživenú“ Lumiu 635, ktorej pamäť disponuje 1 GB v porovnaní s jej staršou „sestrou“ toho istého modelu, Lumiou 635, ktorá mala k dispozícii 512 MB pamäť. Čo do veľkosti displeja, ten ostáva rovnaký so staršou verziou „635“ a to 4,5“. Paradoxom je, že nižší model Lumie- Lumia 535 sa môže pochváliť až 5“ displejom. Zdá sa, akoby Microsoft pokračoval v zmätkoch okolo dostupných telefónov s Windows Phone. Ale poďme sa bližšie venovať našej „oživenej“ Lumii 635.

Tento šikovný smartphón poháňa štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom jadier 1,2 GHz. Operačnú pamäť má 1 GB /v predaji je aj s 512 MB pamäťou, treba si správne vybrať/ a užívateľská pamäť je 8 GB. Výrobca zároveň ponúka možnosť použiť pamäťovú kartu s kapacitou až 128 GB. Fotoaparát má 5 Mpx, čo je celkom slušný výkon, no zamrzí absencia predného fotoaparátu, napr. vhodného na snímky selfi.

Konektivitu tohto modelu tvorí WiFi 802.11 b/g/n, GPS a Glonass, NFC, Bluetooth 4.0 a môže sa pochváliť aj podporou LTE/ 4G, tzn., že disponuje technológiou, ktorá je určená na vysokorýchlostný internet v mobilných sieťach. Okrem toho sa Lumia môže pochváliť unikátnym farebným designom s ponukou výmenných krytov a rôznymi aplikáciami, a to napr. SensorCore, aplikáciou Bing Health and Fitness, Microsoft Office, Nokia Camerou, bezplatnými streamovacími službami Nokia a bezplatných celosvetových máp a navigácií od HERE, ktoré šetria čas a peniaze.

Nokia Lumia patrí k tým smatphónom, ktoré je radosť používať. Hoci neprináša nič špeciálne a nezvyčajné, ale na nič si nehrá a to čo má robiť, robí dobre. A možno povedať, že cenovo patrí k najlacnejším 4G telefónom u nás. Cena sa pohybuje okolo 135 eur, je možné využiť aj služby operátorov, ktoré ho ponúkajú od 1eura mesačne napr. Telekom k paušálu Happy S.

Na záver možno poznamenať, že najväčším lákadlom Lumie 635 je určite pomer ceny, funkcií a kvality.

lumia 635Plusy:

  • + LTE 4G
  • + nízka cena
  • + dlhá životnosť batérie
  • + pevná a ľahká konštrukcia
  • + slušný výkon
  • + prehľadný a ľahko použiteľný OS /Windows Phone 8.1/

Mínusy:

  • –absencia predného fotoaparátu a zadného blesku
  • –slabší reproduktor
  • –slúchadlá nie sú súčasťou balenia

 

lumia 635 2lumia 635

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *