Plastové palety sú ekologickejšie ako drevené

Zdá sa vám toto tvrdenie odvážne? Zamyslite sa. Zatiaľ čo sa drevené palety používajú predovšetkým ako jednorazové, kvalitné plastové palety sa dajú používať opakovane a sú 100% recyklovateľné.

Drevené palety sú ekologickými len zdanlivo. Môžeme sa ale rovno pozrieť aj na ekonomickú stránku drevených vs. plastových paliet. Pretože aj tu plastové palety nakoniec víťazia. A to napriek tomu, že sú dvakrát až trikrát drahšie pokiaľ ide o ich nákup. Ako to teda, že nakoniec plastová paleta vychádza ako ekonomickejšia a ekologickejšia?

Stavte na plastové palety

  • Výrazne vyššia životnosť a opakované použitie plastových paliet je len jedným z dôležitých argumentov, prečo dať plastu u paliet prednosť pred drevom.
  • Ekologická a tiež zdravšia je plastová paleta aj preto, že sa nemusí ošetrovať žiadnymi chemickými prípravkami proti škodcom či hubám.
  • Plast je ľahší. Nižšia hmotnosť pri preprave znižuje emisie, ale tiež umožňuje poslať viac tovaru v jednej zásielke. A aj keď sa to oceňuje hlavne pri leteckej doprave, platí to aj pri ostatných typoch prepravy (napr. pri váhe a nosnosti u námorných kontajnerov).
  • S plastovými obalmi je veľmi jednoduchá manipulácia, nie sú preťažovaní zamestnanci a palety sa jednoducho a úsporne skladujú.
  • Ľahko sa udržujú hygienické a čisté. Dajú sa šetrne, rýchlo a dokonalo umývať.
  • Svojim tvarom sa dokážu dokonalo prispôsobiť prepravkám či inému tovaru na palete. To opäť šetrí miesto, chráni výrobky pred poškodením a znižuje náklady na skladovanie aj prepravu.
  • Plastové palety sa jednoducho recyklujú a opäť sa vracajú do logistického procesu.
  • Plastové palety nezanechávajú vo výrobných a skladovacích priestoroch žiadne drevené úlomky, ktoré môžu znečistiť výrobky a môžu spôsobiť úrazy zamestnancom.

Plastové palety Schoeller Allibert

Schoeller Allibert svojimi výrobkami dlhodobo dokazuje, že plast nie je nutné zavrhovať a že pri jeho vysokej kvalite, recyklovateľnosti a dôraze na detail môže taktiež splňovať zásady výroby s dôrazom na trvalo udržateľný rozvoj.

Spoločnosť Schoeller Allibert vyrába plastové palety tak, aby perfektne doplňovali ostatný sortiment: skladacie paletové kontajnery, plastové paletové kontajnery (RPC), plastové kontajnery (IBC), stohovacie prepravky, plastové prepravky zasúvacie a stohovacie a ďalšie. Plastové palety Schoeller Allibert sú kompatibilné so všetkými kontajnermi a sú recyklovateľné. Firma ich navrhuje a vyrába s dôrazom na trvalo udržateľný rozvoj a so snahou šetriť firmám financie vo všetkých fázach výrobného a prepravného procesu.

Novinky: plastová paleta Rackpal 1208M a H1 paleta Hygienická

Firma neustále inovuje svoje produkty podle aktuálnych požiadaviek firiem z odvetví, ktoré jej výrobky využívajú. Jednou z noviniek je paleta plastová paleta Rackpal 1208M. Ide o odľahčenú a súčasne pevnejšiu paletu, ktoré je určená pre e-business, retail a potravinársky priemysel. S hmotnosťou 14 kg nájde obrovské množstvo využití. Regálová nosnosť tejto palety je podľa typu prevedenia 800 až 1250 kg. Statické zaťaženie pri stohovaní je možné až do 6000 kg. Dynamické zaťaženie je až 1500 kg.

Druhou zaujímavou novinkou je hygienická paleta H1, ktorá sa jednoducho udržiava a je pripravená pre všetky procesy v potravinárskom priemysle.. Odoláva teplotám až do -20 °C.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *