Podlahové krytiny, ktoré sa (ne)hodia do podzemných miestností – pivníc alebo suterénu

Na suterén pivničné priestory neplatia rovnaké pravidlá. Aj keď je vonku sucho, podlaha môže do seba stále nasať nadbytočnú vlhkosť. V období dažďov sa môže dokonca stať, že sa vo vašej pivnici voda nahromadí a zaplaví ju. Základný faktor, ktorý by ste teda mali zvážiť, pri výbere podlahovej krytiny do pivničných alebo podzemných priestorov, je vlhkosť.

Niekoľko princípov, ktoré by ste mali vziať do úvahy

– Neorganickým podlahám sa darí lepšie ako organickým materiálom. Vyhnite sa preto dreveným podlahám, ktoré v pivnici splesnivejú a začnú hniť.

– Tvrdšie materiály sú lepšou voľbou ako tie mäkké.

Vinylové podlahy

Vinyl, ktorý je tiež známy pre svoju odolnosť, patrí k lepším možnostiam, ktoré by ste do suterénu mali voliť. Vinylové podlahy sú odolné voči vlhkosti, sú tiež cenovo dostupné a príjemnejšie na došľap ako keramické varianty.

Čo sa nevýhod týka, sú často označované za lacnú možnosť. Aby k priľnuli k povrchu, musí byť dokonale čistý. A zvyčajne si ich inštalácia vyžaduje profesionálov.

Laminátové podlahy

Laminát sa stáva atraktívny najmä vďaka širokej škále dostupných vzorov. Do suterénu nie je veľmi praktický. Laminátové podlahy totiž nie sú odolné voči vlhkosti, keď sa dostanú do kontaktu s vodou, majú tendenciu nafúknuť sa a zmeniť tvar permanentne. Čo sa jeho pozitívnych vlastností týka, je jednoduchý na inštaláciu, pohlcuje zvuky a je tiež dobrým tepelným izolantom.

Podlaha z gumy

Ak hľadáte podlahovú krytinu, ktorá nemusí spĺňať žiadne dizajnové požiadavky, gumená podlaha môže byť správnou voľbou. Nájdete ju napríklad vo fitness centrách alebo telocvičniach. Guma je odolná voči vlhkosti a je mäkká na došľap. Samozrejme, nie je úplne vodeodolná.

Vybrať si podlahu do suterénu môže byť ťažkým orieškom. Ak si ale neviete rady, poraďte sa s odborníkmi z JUTEXu, ktorí vám zaručene odporučia vhodný typ podlahovej krytiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *