Prečo si do auta zaobstarať kamerový systém

Aj vy ako väčšina vodičov považujete kamerový systém do auta za zbytočnosť? Mali by ste to prehodnotiť. V súčasnej dobe, keď sa na cestách stretávame s agresívnymi typmi šoférov, by sa vám záznam z GPS kamery mohol zísť.

Zábery z GPS kamery ako dôkazový materiál

V minulosti sa zábery z autokamery nepovažovali pri objasňovaní prípadov za relevantné, avšak vďaka pár technickým vylepšeniam ich dnes možno bez obáv použiť ako dôkazový materiál. Spomenuli ste si práve na to, ako vašu cestu po diaľnici ohrozoval cestný pirát alebo ste zažili dopravnú nehodu, pri ktorej bol na vine druhý vodič, no poisťovňa ani polícia vám to neuverili?

 

Práve pre tieto prípady sú GPS kamerové systémy na nezaplatenie. Stačí ich do auta odborne nainštalovať a umiestniť tak, aby nebránili vo výhľade na cestu, a potom si už len užívate jazdu. Akúkoľvek nečakanú situáciu vzniknutú na vozovke možno vďaka kamere v aute oveľa jednoduchšie objasniť, pretože plní funkciu akejsi čiernej skrinky.

 

Vo chvíľach, keď nie je prítomný nijaký svedok, prichádza na pomoc práve záznam z kamery. Ten vo vysokej kvalite zobrazí, čo sa v inkriminovaný okamih dialo okolo celého vozidla, teda aj vzadu či zboku. Výhodou GPS kamerových systémov oproti tým obyčajným je, že na kamerovom zázname presne zobrazujú polohu vozidla.

Kamerový systém dodá pocit istoty

Riešiť akúkoľvek poistnú udalosť nie je nikdy nič príjemné. Koľkokrát sme z kolízie takí otrasení, že si nedokážeme spomenúť na detaily nehody? Kto išiel sprava a kto zľava, kto nedal prednosť a aká vtedy svietila farba na semafore?

 

Záznam z prednej aj zadnej GPS kamery sa ukladá na jednu pamäťovú kartu a je vo vynikajúcej kvalite aj so zvukom či údajmi o pohybe a otrasoch. Kamerové systémy je možné využiť aj na kontrolovanie tovaru počas prepravy k zákazníkovi a tiež na monitoring zamestnancov, ktorí šoférujú firemné vozidlá. Dôveruj, ale preveruj.

 

V dnešnej dobe nie je nič výnimočné, ak sa vo firme objavia kšeftári manipulujúci s majetkom firmy ako so svojím vlastným. Vyhnite sa nepríjemným prekvapeniam vďaka pomoci moderných technológií. Polícia aj poisťovňa viac uveria videu ako slovám, ktoré poviete v stave šoku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *