Prečo sme tak nepoučiteľní? Prevencia rakoviny

Rakovina je ochorením, ktoré postihuje celé ľudstvo a je jedným z najväčších postrachov v živote človeka, lebo nikdy neviete, kedy a či sa objaví. Jediný spôsob, ako s rakovinou bojovať, je prevencia proti rakovine.

To, že prevencia je v živote skutočne dôležitá, vieme asi všetci. Teda, aspoň sme o tom počuli, ľudí, ktorí tento poznatok aj prakticky aplikujú, je totiž skutočne málo. S prevenciou sa stretávame prakticky každodenne. Na autách si prezúvame letné gumy za zimné. Prečo? Je to prevencia pred šmykom a nehodou. V zime si obliekame teplé oblečenie. Dôvod? Prevencia pred chladom a prípadnou chorobou. V týchto prípadoch väčšina ľudí chápe, že prevencia je dôležitá. Na vlastnej koži sme si totiž už asi všetci overili, že keď sa v zime neoblečieme, bude nám poriadna zima a nechceme to už opäť zažiť. Taktiež, všetci šoféri už asi zažili situáciu šmyku, už podobný stres zažiť nechcú, tak na zimu obujú letné pneumatiky, bez toho, aby sa nad tým nejako zamýšľali. Problémom je skutočnosť, že na to, aby sme začali používať prevenciu, potrebuje mať veľká väčšina z nás najprv nejakú negatívnu skúsenosť, ktorá nás prinúti nabudúce prevenciu použiť. Sú však situácie, pri ktorých máte len jednu šancu použiť prevenciu, druhá šanca sa už niky nenaskytne. Napríklad taká prevencia proti rakovine.

Stačí preventívna prehliadka

Keď sa povie preventívna prehliadka, väčšina ľudí utečie niekam ďaleko, len aby na ňu náhodou nemuseli ísť, stráviť zbytočné minúty svojho drahocenného času niekde v čakárni a potom zistiť, že im nič nie je. To je však zásadná chyba. Ročne umrie na onkologické ochorenia viac ako 8 miliónov ľudí a toto číslo stále narastá, zastaviť ho dokáže len prevencia proti rakovine. V čom taká prevencia proti rakovine spočíva? V jednoduchej veci – preventívnej prehliadke. Bezplatné preventívne vyšetrenia sa líšia na základe pohlavia, sú zamerané na najčastejšie typy rakoviny, ktoré postihujú mužov a ženy. Teda testy na zistenie rakoviny rakoviny hrubého čreva a konečníka, rakoviny prsníka a krčka maternice u žien a prostaty u mužov. Prevencia proti rakovine tak nie je nijako zložitá, poisťovňa Union dokonca odmení svojich poistencov nad 45 rokov, ktorí túto preventívnu prehliadku absolvujú. Nepodceňujte to, prevencia proti rakovine je skutočne dôležitá!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *