PVC podlahy: Aké sú ich výhody a nevýhody?

Podlahy z PVC sú jednou z najpopulárnejších možností podlahových krytín na trhu, najmä v porovnaní s masívnymi drevenými podlahami. Medzi ich vlastnosti patrí nízka cena, počiatočné náklady sú zvládnuteľné aj pre domácnosti s nižším príjmom, pomerne dlhá životnosť a jednoduchá inštalácia.

Rovnako ako pri všetkom, čo sa týka domácnosti, aj pred finálnym verdiktom je nevyhnutné dôkladne vyhodnotiť výhody a nevýhody podlahy. A ani PVC podlaha nie je žiadnou výnimkou.

Aké sú výhody PVC podláh?

PVC podlahy sú trvanlivé, majú vysokú odolnosť voči priehlbinám a poškriabaniu, čo je hlavným problémom napríklad pri drevených podlahách. Ak sú dobre nainštalované a primerane udržiavané, vydržia vám aj 20 a viac rokov.

– Na rozdiel od masívnych drevených podláh, ktoré absorbujú vlhkosť a škvrny, nie je známe, že bežné nečistoty prenikajú do PVC podláh, vďaka čomu sú označované ako odolné podlahové krytiny.

– Údržba PVC ako takého si preto vyžaduje len klasické zametanie, vysávanie a mopovanie.

Aké sú nevýhody PVC podláh?

– Najzávažnejší problém spojený s PVC podlahami, ktorý iné podlahové krytiny ako napríklad linoleum alebo drevené podlahy, nemajú, spočíva v emisiách. Najmä novo namontované podlahy vylučujú VOC, prchavú organickú zlúčeninu, ktorá môže spôsobiť zdravotné ťažkosti. Zatiaľ čo v posledných rokoch sa PVC podlaha vyrába tak, aby bola šetrnejšia nielen k životnému prostrediu, ale aj k zdraviu, stará povesť sa jej stále drží.

– Hoci je škála farieb a textúr skutočne široká, PVC podlaha nikdy nenahradí skutočné a pravé drevo. Taktiež nezvyšuje hodnotu domu.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, výhody aj nevýhody PVC podláh poriadne zvážte. Podlaha je dlhodobou investíciou, aj preto si musíte byť jej výberom istý. Tak, aby splnila svoj účel z praktického aj estetického hľadiska. Ak neviete, ktorá podlahová krytina je pre vás tou najlepšou voľbou, nebojte sa poradiť s odborníkmi, ktorý vás celým procesom výberu prevedú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *