Repasovaný notebook: Dá sa naň spoľahnúť?

Doslúžil vám starý notebook a práve sa obzeráte po novom, možno aj výkonnejšom stroji? Možno vás už napadlo skúsiť to tentokrát s repasovaným notebookom, pri kúpe ktorého vám peňaženka rozhodne nevykrváca. Kúpa repasovaného notebooku totiž môže byť výborná voľba, obzvlášť ak hľadáte vyrovnaný pomer medzi cenou a výkonom.

Výber nemožno uponáhľať

Dá sa povedať, že či už sa jedná o kúpu nového počítača, notebooku, tabletu či telefónu, určite ešte pred tým, než sa rozhodneme pre konkrétny model, vždy dôkladne zvážime všetky dostupné varianty.

Tiež sa prirodzene snažíme nájsť odpovede na otázky typu: Chcem nutne nový počítač, alebo mi postačí repasovaný PC? Čo všetko má nový notebooku zvládnuť? Je pre mňa dôležitejšie výkon, cena alebo oboje? Aké parametre musí nový alebo repasovaný notebook spĺňať?

V tomto článku sa pokúsime nájsť odpoveď hneď na prvú otázku, a to: Je kúpa repasovaného notebooku správne rozhodnutie? Aby sme vám premýšľanie-či kúpiť alebo nekúpiť repasovaný notebook-uľahčili, pripravili sme pre vás pár praktických rád, ktoré vám pri výbere pomôžu.

Na čo sa pri kúpe repasovaného notebooku zamerať?

 

 • Účel

Keď sa ľudia pýtajú na radu ohľadom nákupu nového notebooku, prvá vec, ktorú by si mali ujasniť, je: na čo ho potrebujem. Takmer vždy je odpoveďou niečo v tomto duchu: na prehliadanie webu, na kancelársku prácu, sledovanie filmov a televízie, úpravu fotiek či nenáročné hry…

Pokiaľ nejde o požiadavky spojené s hraním, kedy môžeme nechať bokom výkonné herné notebooky s výkonnými grafickými kartami, potom vám väčšinou postačí štandardný notebook.

 • Cena a značka

Ak už máte jasno, na čo bude notebook určený, je čas zistiť, koľko zaň chcete zaplatiť. Podľa toho je potom možné spracovať nejaké minimálne parametre, ktoré by mal spĺňať. Všeobecne povedané (ak viete, čo hľadáte), čím viac zaplatíte, tým lepší notebook budete mať.

Tiež je lepšie sa zamerať na známejšiu značku, ktorá si drží svoju kvalitu, a hlavne máte k dispozícii následnú podporu.

Až nakoniec riešite, kde svoj nový notebook kúpite. Môžete zaplatiť o niečo viac za nákup od zavedeného predajcu. Tým si ale aj zaplatíte za pokoj v duši, pretože máte istotu, že v prípade problému sa máte na koho obrátiť.

Všetky vyššie uvedené faktory sú platné aj pri nákupe repasovaného notebooku. V skutočnosti sa stanú ešte dôležitejšími. Môžete ušetriť pomerne dosť peňazí, čo v dnešnej dobe nie je na zahodenie.

Čo získate kúpou repasovaného notebooku?

Nákup repasovaného notebooku vám umožní získať notebook s lepšími parametrami za rovnakú cenu, akú by ste inak dali za nový notebook s horšími parametrami. Alebo tiež môžete získať lepší notebook, než keby ste za rovnakú cenu kúpili úplne nový. Samozrejme sú veci, ktoré by ste mali vedieť.

Všeobecne povedané notebook s označením „repasovaný“ znamená, že bol sformátovaný, znovu nainštalovaný systém, fyzicky vyčistený a prebehli na ňom kontrolné testy, či beží v poriadku. V prípade repasovaných notebookov máte vždy k dispozícii aj záruku na 1 rok.

Zároveň vzhľadom na to, že ide väčšinou o notebooky z vyšších modelových radov, majú kvalitnejšie komponenty a vydržia dlhšie ako lacnejšie modely. Avšak kým ho nemáte v ruke, nemôžete s istotou povedať, ako presne bol repasovaný.

Na čo ešte pri nákupe nezabudnúť

Vami vybraný notebook by mal parametrovo zodpovedať tomu, čo hľadáte. Špecifikácia notebooku by potom mala byť ideálne aj na doklade o kúpe vrátane označenia, že ide o repasovaný notebook so zárukou 1 rok.

Ak si notebook kúpite priamo na predajni, máte istotu, že ho v prípade nutnosti máte kam odniesť. Samozrejme vrátenie notebooku pri nákupe na kamennej predajni znamená, že budete musieť overiť funkčnosť doma, čo možno najrýchlejšie.

Pri nákupe online napr. na stránkach www.incomputer.sk máte k dispozícii zákonnú lehotu, do kedy môžete notebook vrátiť späť bez udania dôvodu. Ak kupuje repasovaný notebook od fyzickej osoby, musíte si odsúhlasiť podmienky predaja a ideálne notebook otestovať ešte za prítomnosti predávajúceho.

Pri nákupe repasovaných notebookov tak síce máte možnosť získať lepšiu konfiguráciu za menej peňazí, ale je to na úkor vyššieho rizika.

Keď máte svoj notebook doma

Okamžite sa uistite, že zodpovedá parametrovo zostave, na ktoré ste sa pri nákupe dohodli. Otestujte ho, že funguje presne, ako má. Obzvlášť sa uistite, že na vašom notebooku nie sú žiadne ďalšie používateľské údaje či vytvorení užívatelia v systéme. Je oveľa jednoduchšie riešiť prípadné problémy, ak repasovaný notebook vrátite okamžite späť.

Uistite sa, že máte uloženú všetku dokumentáciu dodanú s notebookom. Čo sa stane, ak budete musieť znovu inštalovať nejaký softvér, ktorý je súčasťou notebooku? Pre predinštalovaný softvér by ste mali mať všetky potrebné kľúče či licenčné údaje. Ak ich nemáte, zistite si prečo, skôr, ako ich budete naozaj potrebovať.

Zhrnutie

Aj napriek možným rizikám je nákup repasovaného notebooku veľmi zaujímavou možnosťou ako ušetriť a zároveň pracovať na výkonnejšom stroji. Ak hľadáte renomovaného predajcu repasovaných notebookov, PC či LCD monitorov navštívte stránku incomputer.sk, kde nájdete veľké množstvo notebookov so zľavou až 50 % a zárukou. Všetky ponúkané repasované notebooky sú pôvodom väčšinou predvádzacie modely, ktoré sú starostlivo otestované.

4 komentárov

 1. I’m an expert writer who loves to bring smiles to people’s face.

  Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several organizations whose goal is to help people solve problems.
  I love traveling and have visited several places in the past few years.
  I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My books are available in several parts of the world. And I’m currently working with service providers that help people save time. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a writer.
  I can handle any kind of writing and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their assignment problems and I accept. I find pleasure in helping them to solve their problems as a professional.

  Professional Academic Writer – Kyran – Killer Papers Corps

 2. I’m an expert writer who loves to bring smiles to people’s face.

  Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several associations whose mission is to help people solve problems.
  I love traveling and have visited several places in the past few years.
  I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My works are available in several parts of the world. And I’m currently working with service providers that help people save energy. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a professional.
  I can handle any kind of writing and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their assignment problems and I accept. I find pleasure in assisting them to solve their problems as a professional.

  Professional Writer – Leonard Rossi – http://www.asadeaguia.net Company

 3. Hello All
  Thanks for checking out my writing website . My name is Reema.
  I have worked since high school in this niche. My interest in writing started at a young age. I wrote journaled as a child and eventually went on to work with my school newspaper.
  This early tryst into news reporting eventually led me to academic writing. There is plenty of work for professional writers. I specialize in research papers , but have the skills to do all types of academic writing.
  Email me for more information about rates and a price quote. I’m looking forward to helping you.

  Academic Writer – Reema Bright – http://www.leadershipeducationnelenhaiti.comTeam

 4. Welcome Everyone
  Thanks for checking out my writing website . My name is Eduard.
  I have worked several years in this niche. My interest in writing started at a young age. I wrote journaled as a child and eventually went on to work with my school newspaper.
  This early tryst into journalism eventually led me to academic writing. There is plenty of work for skilled writers. I specialize in dissertations , but have the skills to do all types of academic writing.
  Email me for more information about rates and a price quote. I’m looking forward to helping you.

  Academic Writer – Eduard Jaramillo – simonnejones.org Confederation

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *