Robia vám problémy imobilizéry a riadiace jednotky?

S pribúdajúcimi rokmi sa v autách začínajú kaziť viaceré súčiastky. Niekedy vie narobiť problém motor, turbo, či dokonca aj brzdový systém.

Ak vám ale robia problémy imobilizéry a riadiace jednotky, jedná sa o vážnejšie problémy, ktoré môžu výrazne ohroziť váš automobil.

Imobilizér

Každý majiteľ auta veľmi dobre vie, že neodmysliteľnou súčasťou áut sú aj imobilizéry. Jedná sa o zariadenie, ktoré pracuje s elektronickým kódom uloženým prevažne v kľúči. Ak by tento elektronický kód nebol v blízkosti, imobilizér zabráni odcudzeniu auta.

Práve kvôli odcudzeniu auta by ste stav imobilizérov nemali podceňovať. Ak sa objavia problémy, vtedy sa odporúča odpojiť ho. Ako odpojiť imobilizér vedia predovšetkým špecialisti na túto súčiastku. V prípade potreby vám imobilizér aj deaktivujú.

Ak máte problémy, obráťte sa na firmu, ktorá vám pomôže odstrániť problémy s imobilizérom.

Riadiaca jednotka

Riadiaca jednotka má na starosti ovládanie motora. Ak sa u nej objavia problémy, automaticky sa to prenáša na motor – na jednu z najdôležitejších súčastí áut zabezpečujúci ich chod. Mohli by sme ju charakterizovať ako mikropočítač, ktorý riadi motor.

Riadiaca jednotka motora obsahuje elektronický čip, ktorý dokáže v reálnom čase vyhodnocovať viaceré signály z motora. Dokáže riadiť všetky základné funkcie motora, ako napríklad vstrekovanie paliva, či reguláciu otáčok.

Akonáhle sa objaví porucha na riadiacej jednotke, automaticky to neznamená, že sa dá opraviť. Môže sa stať, že pri niektorých poruchách sa riadiaca jednotka úplne pokazí.

Ak sa ale objaví porucha, zverte sa do rúk firmy, ktorá poskytuje služby v oblasti opráv riadiacich jednotiek motora, vrátane opravy softvéru v riadiacej jednotke.

Imobilizéry a riadiace jednotky motora zastávajú veľmi dôležitú úlohu v autách, preto nepodceňujte ich stav a dávajte si ich pravidelne kontrolovať v špecializovaných servisoch.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  thodonal88 / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *