Samsung alebo iPhone: Ktorý je lepší?

Porovnať oba modely nie je tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo javiť. Niekto uprednostní Apple, iný zas Samsung. Telefóny majú isté plusy aj mínusy.

Samsung a Apple spolu dlho súťažia o poprednú priečku na trhu. Samsung je jednoznačne najlepšou alternatívou, pokiaľ ste sa teda rozhodli pre Android.

Displeje: Ktorý je lepší?

Oba displeje majú rovnakú priečku o veľkosti 5, 8 palca a používajú technológiu Super AMOLED. Samsung GalaxyS9 má však vyššie rozlíšenie (2960×1440 pixelov) ako jeho konkurent iPhone X (2436×1125). Je teda jemnejší a čo sa kvality obrazu týka, vyhráva.

Dizajnové a praktické hľadisko

Nedá sa vyniesť jednoznačný rozsudok o tom, ktorý z dvoch telefónov je dizajnovo atraktívnejší. Ide totiž o subjektívny názor. Oba majú telo z predného aj zadného skla. Samsung je o niečo užší, a má nižšiu hmotnosť a je viac vodeodolný než iPhone X, ktorý sa zaručí zavodeodolnosť až do hĺbky 1 metra.

iPhone nemá klasický 3,5 mm jack. Slúchadlá doň môžete pripojiť pomocou nabíjacieho konektora. Samsung podobný problém nemá.

Čo sa bezpečnosti týka, každý z modelov ponúka trošku odlišné zabezpečenie. Samsung Galaxy S9 odomknete pomocou odtlačku prsta, skenera dúhovky či tváre. Zatiaľ čo iPhone X sa odblokuje len rozpoznaním vašej tváre. Rozpoznávanie tváre je ale špičkové a na najvyššej úrovni.

Operačný systém

Android a iOS zvádzajú odveký súboj, ktorý snáď nikdy neskončí. Pri oboch nájdete kladné aj záporné vlastnosti. Vo všeobecnosti sa iOS vyznačuje vyššou stabilitou a bezpečím, Android je zas variabilnejší, vďaka čomu si na svoje príde takmer každý.

Máte problém s iPhonom? Zájdite do servisu mobilov, kde vaše ťažkosti vyriešia odborníci. Vďaka náhradným dielom pre mobily, ktoré sú vždy na sklade môžete počítať so špičkovým servisom iPhonu X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *