Syntetická kozmetika a prísady, ktoré škodia vašej pokožke

Hoci sa do popredia postupne dostáva bio kozmetika, syntetická stále tvorí poprednú priečku na slovenskom trhu. Akým látkam, ktoré syntetické produkty obsahujú, by ste sa mali vyhýbať?

Ropa – Petrolatum

Ide o minerálne oleje, ktoré vám môžu spôsobiť hneď niekoľko ťažkostí. Podporujú poškodenie pokožky slnkom, zasahujú do zvlhčovania vašej pokožky, čo ju v konečnom dôsledku vysušuje. Ropa sa nachádza v rôznych prípravkoch – maskarách, rúžoch a podobne.

Syntetické vône

Obsahujú viac ako 200 prísad. Nie je úplne jasné, o aké látky konkrétne ide. Spotrebiteľom ale môžu spôsobiť mnoho problémov od bolestí hlavy cez vyrážky až po zvracanie. Preto by ste sa kozmetike, ktorá v zložení obsahuje slovo parfum, mali vyhýbať.

Syntetické farbivá

Používajú sa hlavne kvôli estetickému hľadisku. Z kozmetiky urobia na pohľad príťažlivejší variant. Sú označované ako FD&C alebo D&C + farba a číslo. Sú zdraviu škodlivé, môžu zapríčiniť vznik rakoviny.

Parabény

Chránia kozmetiku pred baktériami a predlžujú jej životnosť. Nemajú však len dobré vlastnosti. Sú totiž jedovaté a môžu vyvolať alergie.

Prírodná kozmetika Soaphoria sa o vašu pokožku postará najlepšie

Vyskúšajte prírodnú kozmetiku, ktorá pochádza z byliniek rastúcim len vďaka sile prírody, bez využitia akýchkoľvek pesticídov či chemikálií. Soaphoria vám ponúka pravú a nefalšovanú slovenskú prírodu v jednej fľaštičke. Exotické bylinky a ovocie je zaobstarávané len od domácich dodávateľov. V kozmetike nenájdete žiadne ropné deriváty, silikóny, syntetické farbivá, vône či palmový olej.

Stavte na ďalšie produkty priateľské k životnému prostrediu

Tričká s potlačou od TheMountain, spoločnosti, ktorá sa podieľa na ochrane prírody a životného prostredia, zdôraznia vašu originálnosť. TheMountain vám ponúka aj dámske a pánske mikiny, na ktorých nájdete diela rôznych umelcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *