Viete, čo je karambit?

Moderné technológie sa v dnešnej dobe dostanú úplne všade. Technický pokrok sa nedá zastaviť. Ľudia sa oddávna snažili uľahčiť si život , prácu alebo jednoducho vymyslieť aj niečo pre zábavu. Doba sa od éry lovcov bizónov veľmi zmenila. Niektoré vynálezy nám však ostali a sú vo viac-menej nezmenenej podobe s nami dodnes. Hovoríte, že netušíte, o čo ide?

Nôž posunul stupeň všetkých činností človeka na vyššiu úroveň. Je prítomný stále v rôznych podobách. Sú nože kuchynské, lovecké, či rôzne iné druhy. V dnešnej dobe migrácie sa k nám dostanú aj nástroje z rôznych iných oblastí sveta. Niektoré poznáme, o iných nevieme a netušíme ich využitie. Viete, čo je karambit? Je to asi najunikátnejší spomedzi nespočetného množstva nožov Indonézskeho súostrovia. Používal sa tam už od skorého jedenásteho storočia na rôzne účely.

Možno si tento nôž niektorí pamätajú z populárnej hry Counter Strike Global Offensive. Karambit ako nôž na sebaobranu získal na popularite v bojových umeniach v Amerike a Európe. Jeho tvar vychádza z tvaru tigrieho pazúra. Má výrazne zahnutú a obojstrannú čepeľ. Jeho tvar je prispôsobený , aby bol dobre uchopiteľný v obrátenom držaní. Má tiež dieru v hornej časti rúčky, cez ktorú prechádza ukazovák, poskytujúc extrémne bezpečný úchop. Práve tvar a spôsobu úchopu karambitu je dôvod, prečo je veľmi ťažké tento atypický nôž zneškodniť. Karambit csgo je efektívny na všetky vzdialenosti.

Nože csgo sú však najlepšie uplatniteľné na blízku vzdialenosť, sú rýchle a ťažko viditeľné. Ťažko sa monitoruje jeho dráha a je takmer nemožné ho odzbrojiť. Nože typu karambit sú vysoko cenené pre ich precízny rez, udržateľnosť ostria reznej hrany , životnosť a praktickú použiteľnosť takmer na každý účel. Do pozornosti dávame karambit fade, čo je originálna oficiálna replika karambitu Fade z CS GO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *