Vyskúšajte ponorný varič

Do domácností si postupne nachádzajú cestu ponorné variče, ktoré sú skvelou a zdravou náhradou klasického varenia. Ich obrovskou výhodou je aj to, že s nimi môžete bez problémov cestovať takmer kdekoľvek.

Na akom princípe funguje ponorný varič?

Ponorné variče pracujú s odlišnými výkonmi. Zariadenie vám zohreje objem vody do 20 litrov. Vďaka obehovému čerpadlu, ktoré je vo variči zabudované, sa teplota vody drží v určenom rozmedzí a to od 50 do 95 °Celzia. Aj ovládanie je jednoduché. Na displeji poľahky nastavíte teplotu vody a čas varenia. Teplotu môžete meniť aj počas varenia. Ponorný varič obsahuje aj svorku, ktorou prístroj pri varení prichytíte.

Aké sú výhody ponorného variča?

Ide o novú metódu varenia, ktorá vám garantuje to, že v jedle ostanú vitamíny aj minerály uchované a nerozpustia sa vo vode. Jedlo je tak omnoho zdravšie ako pri klasickom varení.

Zaobstarajte si ponorný varič s vákuovačkou

Niektoré sady obsahujú aj vákuovačku. Ide o zariadenie, ktoré vám zabalí potraviny do vákuových vreciek. Nemusíte sa báť ani o krehké potraviny ako je ovocie, tekutiny či koreniny. Vákuovačka ich uzatvorí citlivým spôsobom a neroztlačí ich. Balenie je tiež vzduchotesné a trvanlivosť potravín sa tak zvyšuje až trojnásobne.

Jedlo vo vákuových vreckách sa uvarí zvlášť jemne a šetrne. Získa lepšiu, výraznejší chuť a zvýši sa aj jeho aróma.

Tip na záver: Pripravte si chutný domáci jogurt

Jogurt by ste si mali dopriať každý deň. Upokojuje totiž žalúdok, posilňuje kosti a pomáha s trávením. Pokiaľ nie ste fanúšikom sladkých jogurtov, môžete si spraviť aj jogurt slaný. Vďaka jogurtovaču zvládnete prípravu jogurtov rýchlo a ľahko. Odkontrolujete si podiel cukrov a ostatných zložiek. Naložíte ich do jogurtovača, nastavíte čas a o malú chvíľu si na jogurte môžete pochutnať s celou rodinou.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *