Vysokozdvižný alebo nízkozdvižný vozík: Ktorý potrebujete práve vy?

Rozhodnutím používať zdvíhaciu techniku si ušetríte namáhavú prácu. K bezproblémovej prevádzke a bezpečnejšiemu pracovnému prostrediu však prispieva predovšetkým správny výber techniky. Uistite sa, že vybrané vozíky spĺňajú vaše požiadavky na nosnosť a vyhovujú všetkým parametrom vášho pracoviska.

Manipulačná technika je neoddeliteľne spätá so všetkými možnými prevádzkami, predsa len prevážanie a prenášanie rôznych predmetov je potrebné neustále. Aj preto sa oplatí mať vysokozdvižný alebo nízkozdvižný vozík. Viete podľa čoho, túto techniku nakupovať?

Paletové alebo nízkozdvižné vozíky

Výber paletového alebo inak nízkozdvižného vozíka by sa mala odvíjať od toho, či potrebujete ručné alebo elektrické prevedenie. Zvyčajne sa volia modely s manuálnym riadením. Samozrejmosťou u všetkých by mala byť funkcia zdvihu a následného spustenia vidlíc.

Pozor si dajte aj na ďalšie vlastnosti, napríklad:

  • rýchlozdvih šetriaci čas,
  • integrovanú váhu,
  • špeciálnu povrchovú úpravu vidlíc.

Ak pracujete s paletami neštandardných rozmerov, tak určite nie je odveci vybrať aj znížený model. Nízkozdvižné vozíky si môžete kúpiť úplne nové, používané, prípadne si ich požičať.

Ako vybrať vysokozdvižný vozík?

Tu je potrebné sústrediť sa v prvom rade na pohon. Na trhu nájdete modely fungujúce na diesel či LPG. Taktiež sa oplatí vyberať stroj podľa overených značiek. Ak s nimi nemáte skúsenosti, nechajte si poradiť buď v predajni, alebo sa popýtajte svojich známych.

Pri nákupe si dajte pozor na:

  • prítomnosť radlíc, prípadne kliešťov,
  • kvalitu pneumatík,
  • maximálne nastavenie zdvihu,
  • možnosť servisovania stroja.

Nákup vysokozdvižných aj nízkozdvižných vozíkov sa oplatí uskutočniť u špecializovaných spoločností, ktoré ponúkajú v tejto oblasti aj poradenstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *