5 benefitov vinylových podláh

Výber podlahy do interiéru môže byť náročnejší, ako sa zdá. Na zváženie prichádzajú rôzne faktory, ktoré vplývajú na správnu voľbu ideálneho podlahového krytia. Spojenie štýlovosti a praktickosti je základ, ktorý majitelia obľubujú.

Vinylové krytiny prestavujú všestrannú alternatívu, ktorá sa dnes využíva čoraz častejšie. Kladné vlastnosti vinylu dokážu priniesť širokú škálu výhod:

  1. Dizajn

Pri zariaďovaní interiérových priestorov sa dbá najmä na vzhľad a farebný súlad podláh, stien, tapiet nábytku a doplnkov. Príjemnú harmóniu dokážete dotvoriť realistickými vizuálmi, ktorými vinylové podlahy disponujú. Široký výber vzorov, textúr a farieb láka svojim prirodzeným dojmom. Či už chcete simuláciu kameňa, dlaždíc alebo dreva – vinyl vyzerá ako skutočný materiál. Skvelo sa hodí i v kombinácií s rôznymi kobercami.

  • Životnosť

Trvanlivosť je výhoda, ktorá je praktická najmä pre rušné domácnosti. Povrch prináša pohodlie, znižuje hluk, nepoškriabe sa a nezašpiní. Odolnosť ocenia najmä domácnosti s deťmi a domácimi zvieratami.

  • Jednoduché čistenie a údržba

Vinylové podlahové krytiny si zachovávajú lesk po celé roky, preto nie je potrebné ich voskovať. Na udržiavanie čistej podlahy postačí metla, vysávač alebo vlhký mop s jemným čističom. Čistenie je rýchle a jednoduché. Nezaberie veľa času vďaka odolnosti vinylu voči nečistotám.

  • Náklady

V porovnaní s drevom alebo dlaždicami, sú vinylové podlahy na trhu cenovo dostupnejšie. Ceny sa líšia v závislosti od značky, hrúbky alebo vzoru. Napriek tomu patria k jedným z najdostupnejších možnostiam, vďaka ktorým získate požadovaný vzhľad za nižšiu cenu.

  • Vodotesnosť

Odolnosť voči vlhkosti a vode nájde praktické využitie v kuchyni alebo v kúpeľni. Takto môžete mať vizuál drevenej podlahy aj v miestnostiach, kde by drevený materiál nevydržal. Ochrana pred vodou bude výhodou aj pre majiteľov domácich miláčikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *