Aj vysokozdvižné vozíky sa dajú rôznymi spôsobmi vylepšovať

Vysokozdvižné vozíky, bežne označované skratkou VZV, nájdete v každom väčšom sklade, či výrobnej hale. A tak isto bude veľa ľudí, ktorých pracovná náplň je zložená (takmer) výlučne z obsluhy vysokozdvižného vozíka. A aj títo zamestnanci si zaslúžia, aby im ich práca bola čo najviac uľahčovaná.

Zdravie zamestnancov musí byť na prvom mieste bez ohľadu na pracovnú pozíciu

Vysokozdvižné vozíky sa dajú rôznymi spôsobmi vylepšovať. Niektoré vylepšenia sú viac zamerané na komfort, iné zase na zefektívnenie práce. Začnime najskôr tým komfortom a v našom prípade pôjde dokonca aj o dlhodobé zdravie.

O dlhodobých nebezpečenstvách sedavého zamestnania sa toho povedalo a popísalo veľa. V drvivej väčšine sa však riziká poukazovali na príklade administratívnych pracovníkov v kanceláriách. Ale aj vodiči VZV, ktorí obsluhou vozíkov trávia väčšinu pracovného času, majú svojim spôsobom sedavé zamestnanie.

Aby sa u nich z dlhodobého hľadiska neprejavili problémy s chrbticou a podobne, musí byť sedačka vo VZV maximálne ergonomická. Na to myslela jedna nemecká firma, Grammer. Každá ergonomická sedačka Grammer je vyrábaná na základe vedeckých poznatkov pre dosiahnutie čo najväčšej ergonómie a zdravotnej nezávadnosti (aj pri dlhodobom používaní).

Prídavné zariadenia zvyšujú efektivitu práce. A to výrazným spôsobom

Hovorili sme však, že existujú aj vylepšenia pre vysokozdvižné vozíky, ktoré zlepšujú efektivitu práce. Sem patria rôzne prídavné zariadenia, ktoré sa používajú namiesto štandardných nosných vidlíc.

Často sa využívajú napríklad praktické zvierajú vidlice na VZV. Tie umožňujú aj bežnú manipuláciu, ale čo je dôležitejšie, je s nimi možné zvierať prenášané bremená, napríklad balíky, prípadne je s nimi možné prevážať valcovité bremená naležato.

Zdroj obrázka:

Autor: Halfpoint / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *