Ako ochránite mobil najlepšie: vieme, z akého materiálu by malo byť vaše puzdro

Podarilo sa vám v minulosti rozbiť svoj telefón? Ak je odpoveď kladná, veľmi dobre potom viete, že chrániť svoj smartfón puzdrom je priam nevyhnutné. A aké sa oplatí zvoliť? 

Najmä v dnešnej dobe citlivých smartfónov je dôležité postarať sa o displej alebo dotykovú plochu. Tej často stačí málo a dokáže sa rozbiť na márne kúsky, prípadne prasknúť tak, že je ťažké s mobilom ďalej manipulovať. Preto by ste sa mali zamyslieť, akú formu ochrany svojmu telefónu zabezpečíte.

Medzi najčastejšie ochranné prostriedky patria fólie, tvrdené sklá, plastové alebo silikónové obaly, prípadne kožené puzdrá. Ktorú formu zvolíte, je len na vás.

Materiál puzdra je často rozhodujúci

Premýšľate, aký typ puzdra by bol pre vás najvhodnejší? Je dôležité zamyslieť sa, na aký účel telefón využívate. Ste ten typ, ktorý mobil nepustí z ruky, rieši prostredníctvom telefónu aj maily, využíva nespočetné množstvo aplikácií a telefón je jeho predĺžená ruka? Alebo patríte k tým, čo sa telefónu skôr vyhýbajú a používajú ho len v nutných prípadoch, inak pokojne leží na stole? Prečo je dôležité sa touto otázkou vôbec zaoberať?

To, aký čas trávite s telefónom v ruke, sa odráža na jeho používaní a je zrejmé, že viac používanému telefónu hrozí poškodenie skôr ako tomu, ktorý sa do takej miery nevyužíva. Ak je mobil zároveň aj vaším diárom a nepohnete sa bez neho ani krok, mali by ste zvážiť kúpu koženého puzdra, ktoré telefón ochráni pri páde, pred poškriabaním alebo iným poškodením.

Koža je spoľahlivým materiálom, ktorý zabráni rozbitiu telefónu môžete sa na ňu spoľahnúť naozaj v maximálnej možnej miere. Na mysli máme najmä flip case puzdrá s magnetickým dovieraním, ktoré ponúkajú aj priestor na uloženie rôznych dokladov.

Kryty a obaly tiež predĺžia životnosť telefónu

Tiež môžete ochranné prostriedky skombinovať a zabezpečiť svojmu mobilu plastový kryt na zadnú časť telefónu a tvrdené sklo alebo fóliu na jeho prednú časť. Váš displej a dotyková plocha tak bude v maximálnom bezpečí. Kým puzdrá tlmia dopad mobilu, vďaka silikónovým alebo plastovým krytom a obalom menej opotrebúvate konštrukciu a chránite mobil pred poškriabaním.

Aby sme však nehovorili len o ochrane, puzdrami dokážete svoj telefón odlíšiť od okolia a ukázať svoj jedinečný vkus. Na trhu sú elegantné jednofarebné kúsky aj kryty s rôznofarebnými motívmi či zaujímavými dizajnmi, prípadne detsky ladené obaly. Stačí si vybrať, výsledný efekt je len na vás.