Ako rozšíriť využitie VZV? Pomocou prídavných zariadení

Ak by ste sa niekoho opýtali aké využitie má vysokozdvižný vozík (VZV), zrejme by sa čudoval, čo je to za otázku. Veď to je predsa jasné! A v podstate to vyplýva už z názvu tejto manipulačnej techniky.

Zlepšite manipuláciu s atypickým tovarom

VZV sa teda používajú na manipuláciu s tovarom, ktorý sa vďaka nim dá nielen presúvať z miesta na miesto, ale aj zdvíhať do určitej výšky. Avšak toto nie je jediné využitie spoľahlivého VZV. Pokiaľ ho vybavíte užitočnými prídavnými zariadeniami, jeho využitie sa výrazným spôsobom rozšíri.

I keď platí, že väčšina prídavných zariadení stále slúži na manipuláciu s tovarom, respektíve s atypickým tovarom. Veľakrát sa síce dajú použiť aj štandardné vidlice VZV, ale s prídavnými zariadeniami je manipulácia s atypickým tovarom presnejšia, rýchlejšia, spoľahlivejšia a aj bezpečnejšia.

Takéto prídavné zariadenia určené na uľahčenie manipulácie s atypickým tovarom môžu byť napríklad otočné nosiče, ktoré nájdu využitie tam, kde je potrebné časté vysypávanie alebo vylievanie presúvaného obsahu. Alebo špeciálne čeľuste na bielu techniku s veľkými kontaktnými plochami, ktoré majú na povrchu vrúbkovanú gumu, vďaka čomu je možné šetrne presúvať bielu techniku alebo iný citlivý tovar.

Vysokozdvižný vozík nemusí slúžiť len na manipuláciu s tovarom

Ako sme však už spomenuli, niektoré prídavné zariadenia dokážu výraznejšie rozšíriť možnosti použitia VZV. Ako napríklad zhrňovacie radlice na VZV. Vďaka takejto radlici môže VZV slúžiť nielen na manipuláciu s tovarom, ale aj na zimnú údržbu areálu firmy.

Ďalším príkladom prídavného zariadenia, ktoré zmení spôsob využívania VZV, sú montážne plošiny. Umožňujú tak bezpečnú prácu vo výškach (samozrejme v rámci dosahu VZV). Niektoré sú vybavené aj kolieskami, takže ich môžete po zemi presúvať aj bez VZV a ten „zapojiť“ až keď budete potrebovať plošinu zdvihnúť.

Zdroj obrázka:

Autor: UfaBizPhoto / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *