Ako si vybrať bazén?

Rozhodli ste sa, že si do záhrady zaobstaráte bazén? Bazén je skvelým miestom, kde môžete spolu s rodinou a priateľmi tráviť čas počas horúcich letných dní. Keďže ide o dlhodobú investíciu, mali by ste zvážiť všetky možnosti a typy, ktoré vám dnešný trh ponúka.

1. Zvážte, ako budete bazén používať

Budú bazén využívať len deti alebo aj dospelí? Chcete ho na relax alebo na plávanie? Plánujete v ňom hrávať rôzne vodné športy? Predtým, ako si vyberiete konkrétny typ bazéna, zodpovedzte si na tieto jednoduché otázky, vďaka čomu sa vyhnete zlej investícii.

2. Aké typy bazénu máte k dispozícii?

Nadzemný bazén – je najlacnejším variantom. Ide však len o dočasné riešenie. Bazény tohto typu musíte častejšie opravovať, materiál sa rýchlejšie opotrebuje a pokiaľ sa ho rozhodnete zastrešiť, budete si za to musieť priplatiť o niečo viac ako pri iných bazénoch.

Skimmerový vonkajší bazén – ide o dlhodobú investíciu, ktorej zodpovedá aj vyššia cena. Bazén je vyrobený z odolného materiálu, homogénnych k-polymérov. Bazén je prakticky zapustený do zemi úplne alebo čiastočne. Vďaka jeho vlastnostiam si bazén nevyžaduje ani toľko opráv, ani náklady na potenciálne zastrešenie nebudú tak vysoké.

Železobetónový bazén – ide o najkvalitnejší typ, ktorý vašu peňaženku vyjde najdrahšie.

3. Umiestnenie bazéna

V súčasnosti nie je problém bazén umiestniť ani do svahu. Dnešné technológie to totiž umožňujú. Nezabudnite vybrať miesto, ktoré bude dostatočne súkromné a slnečné s tienistým kútom.

Pomocníci do domácnosti

Pri výbere bazéna by ste sa mali poobzerať aj po vhodnom robotickom bazénovom vysávači, ktorý sa postará o jeho čistotu.

Poobzerať sa môžete aj po ďalších asistentoch do domácnosti. Robotická kosačka za vás dokonale vykosí celý trávnik a robotický vysávač si zas vezme na starosti poriadok vo vašom dome.