Apple predstavil svoje inteligentné hodinky, stanú sa najvirálnejším produktom spoločnosti ?

Apple včera na dlho očakávanej udalosti predstavil vlastné inteligentné hodinky – Apple Watch. Tim Cook, CEO spoločnosti tvrdí že ide o precízny a prispôsobiteľný kus času, opísal ich tiež ako zariadenie pre fitness a sledovanie životných funkcií.

Cena zariadenia začína na $349, predávať sa však začne až nabudúci rok. Dostupné budú dve veľkosti (38 a 48 mm) a tri modely – Apple Watch, Apple Watch Sport a edícia Apple Watch z 18 karátového zlata.

Pre tých čo nevlastnia mobilný telefón iPhone máme zlú správu, hodinky budete musieť “spárovať” s iPhonom. Podporované modely iPhone sú iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5, iPhone 5S a iPhone 5C.

Tri modely, dve veľkosti a množstvo materiálov a farieb

Tri modely, dve veľkosti a množstvo materiálov a farieb

Pre maximálne využitie dotykového displeju Apple pridal “digitálne koliesko”. Využiť ho môžete napríklad na posúvanie hore/dole alebo na priblíženie na mape. Stlačením tohoto kolieska sa dostanete na domovskú obrazovku.

Podľa očakávaní, Apple použil na displeji hodiniek zafírové sklo. Nabíjačka hodiniek využíva bezdrôtovú technológiu MagSafe a technológiu induktívneho nabíjania.

Bezdrôtové nabíjanie Apple Watch /Zdroj: The Verge

Bezdrôtové nabíjanie Apple Watch /Zdroj: The Verge