Apple v problémoch: iPhone sa ohýba, aktualizácia ho odstaví

Apple si ako firma zakladá na dobrej povesti, čo sa doteraz aj darilo, no iPhone 6 Plus pravdepodobne zanechá na dobrej povesti firmy škrabance, keďže sa ukázalo, že iPhone 6 Plus obsahuje slabinu v konštrukcii, ktorá umožňuje telefón veľmi rýchlo ohnúť.

Väčšia dĺžka a tenký plech z hliníky urobili svoje, k tomu sa ešte pridali problémy so softwarom kvôli nepodarenej aktualizácii. Ohýbanie iPhonov zabáva celý internet, kauza dostala názov #bendgate.

Spolu s novým telefónom bol uvedený aj nový mobilný operačný systém iOS 8. Ako každá softvérová novinka, aj tu sa objavili nejaké počiatočné chyby, ktoré by nikto nemal Applu za zlé. Niektoré chyby jednoducho vyjdú najavo, až keď systém začne používať širšiu mäsa užívateľov. Spravidla ich opraví prvá “záplata” vydaná po niekoľkých dňoch.

Apple teraz takú záplatu vydal, aktualizácia s označením iOS 8.0.1 však priniesla ešte viac problémov. Rada užívateľov iPhone 6 totiž hlási, že im telefón prestal komunikovať s mobilnou sieťou, iným prestala fungovať čítačka odtlačkov prstov. Aktualizácia vzápätí zo serverov Applu zmizla, na jej opravu sa teraz čaká.