Autodoplnky, ktorých prítomnosť oceníte vždy, keď jazdíte

Dostupnosť rôznych autodoplnkov je veľmi veľká a aj z pohodlia domov si môžeme objednať autodoplnok, ktorý nám plnohodnotne nahradí ten starý.

Viete aké autodoplnky by ste mali mať v aute a ich prítomnosť oceníte vždy, keď jazdíte?

Gumené rohože 

Neodmysliteľná súčasť interiéru auta, ktorá chráni poťah podlahy pred nečistotami, ktoré do interiéru auta prenesieme na podrážkach topánok. V letných mesiacoch máme v interiéri koberčeky, na jeseň a počas zimy zase uprednostňujeme klasické gumené rohože, ktorých údržba je podstatne jednoduchšia ako v prípade koberčekov.

Gumené rohože sa predávajú presne pre konkrétnu značku, model a ročník auta. Ak by ste si kúpili gumené rohože na model auta, ktorý máte, ale na iný ročník, mohlo by sa stať, že by vám gumené rohože nepasovali.

Vždy uprednostňujte kvalitné gumené rohože, ktoré majú zvýšené okraje. Takto zabránite prenikaniu dažďovej vody a snehu na čalúnenie podlahy. Počas zimy sa nám v drážkach podrážok zachytáva sneh. Počas jesene zase lístie a blato. Nepodceňujte preto výber gumených rohoží a vždy vyberajte značkové, ktoré majú vyvýšené okraje.

Gumené vaničky do kufra 

Ďalším potrebným autodoplnkom sú aj gumené vaničky do kufra. Aj pri nich je dôležitá nielen kvalita materiálového prevedenia, ale aj výber podľa značky, modelu a ročníka. Gumené vaničky majú podobne ako rohože chrániť čalúnenie, v tomto prípade čalúnenie kufra. Ich prítomnosť oceníte aj vtedy, ak často prevážate veľký náklad v kufri. Či už idete na dovolenku, alebo chodievate pravidelne na veľké nákupy, chcete, aby vám obsah kufra počas jazdy nelietal z jednej strany na druhú.

Uprednostňujte vaničky, ktoré majú aspoň trojcentimetrový vyvýšený okraj. V prípade rozliatia tekutín tak chránite čalúnenie pred tekutinami. Je lepšie očistiť skôr gumené vaničky ako samotné čalúnenie kufra.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com