Bezpečnostné a protipožiarne dvere ako dôležité súčasti mnohých domácnosti

Každý z nás pri zariaďovaní vlastnej domácnosti myslí aj na vlastnú bezpečnosť a bezpečnosť rodinných príslušníkov. Medzi bezpečnostné prvky domácnosti radíme aj dvere. Práve bezpečnostné a protipožiarne dvere sú dôležité súčasti domácnosti a ich prítomnosť oceníme aj o pár rokov. 

Bytové bezpečnostné dvere

Najmä ľudia žijúci v panelákových bytoch potrebujú myslieť na zvýšenie bezpečnosti. Vzhľadom na to, že zdieľajú vchod s mnohými inými majiteľmi bytov, jednoduchšia možnosť prekĺznuť do paneláku by mala viacerých majiteľov bytov presvedčiť investovať do bytových bezpečnostných dverí. Pri výbere bezpečnostných dverí je potrebné nájsť si kvalitného predajcu, ktorý ponúka bezpečnostné dvere v rôznych bezpečnostných triedach. Samozrejme, že čím vyššia bezpečnostná trieda, tým nižšia šanca dostať sa do bytu.

Bytové bezpečnostné dvere si vyberajte aj podľa konštrukcie. Kvalitné bezpečnostné dvere sú konštruované s oceľovými výstužami. Pri výbere bytových bezpečnostných dverí ale zohrávajú aj iné faktory, ako napríklad vybavenie dvier, vzhľad, náklady na kúpu, ale aj možnosti riešenia servisu dvier.

Aby ste si ale vybrali tie najlepšie bytové bezpečnostné dvere, okrem bezpečnosti by tieto dvere mali ponúknuť aj zvukovú izoláciu, tepelnú izoláciu a samozrejme aj požiarnu izoláciu.

Pri výbere na internete si všímajte hlavne tieto informácie – počet istiacich bodov, umiestnenie do zárubne, triedu bezpečnosti, požiarnu odolnosť.

Protipožiarne dvere

Ak bývate v rodinnom dome, ktorého súčasťou sú technické miestnosti, kotolne, či iné špeciálne miestnosti, potrebujete protipožiarne dvere do interiéru. Používajú sa práve na oddelenie týchto špeciálnych miestností od zvyšku domácnosti. Dávajú sa aj do rodinných domov, ktorých súčasťou sú aj garážové priestory a z týchto garážových priestorov je možné dostať sa do interiéru domácnosti. Akýkoľvek elektrický skrat môže spôsobiť požiar a preto je potrebné chrániť domácnosť pred týmto nebezpečenstvom.

 

Zdroj obrázka:

Autor: vdimage / Shutterstock.com