Cloudové úložiska WD sú teraz ešte viac osobné (a viac súkromné)

Nová verzia operačného systému My Cloud OS 3 vkladá kontrolu obsahu do rúk používateľom a umožňuje lepšie zdieľanie fotografií, zálohovanie a synchronizáciu.

Spoločnosť WD®, súčasť Western Digital (NASDAQ: WDC), s vedúcim postavením na trhu riešení pre ukladanie dát, dnes predstavila významné vylepšenia rady osobných zariadení WD pre ukladanie dát My Cloud® vrátane nového, prepracovaného operačného systému My Cloud OS 3, sady SDK (Software Developer Kit), ktorá umožňuje lepšiu integráciu aplikácií a osobné cloudové úložisko My Cloud Mirror s dvomi diskami, ktoré ponúka väčšiu pamäť a rýchlejší výpočtový výkon než predchádzajúca generácia.

WD_My_Cloud_Mirror_new_gen  Operačný systém My Cloud OS 3 spoločnosti WD je vybavený intuitívnym používateľským rozhraním ponúkajúcim bohaté možnosti zdieľania obsahu, zálohovania a synchronizácie, ktoré pozdvihujú ponuku osobného cloudu NAS pri súčasnom zachovaní súkromia a kontroly, čo je typické pre osobné cloudová zariadenia, ktoré sú fyzicky umiestnené v domácnosti alebo kancelárii.

„Vieme, že najvyššou hodnotou našich zákazníkov v oblasti osobného cloudu je ich osobný obsah, a že zálohovanie počítačov, smartfónov a tabletov a centralizácia digitálneho obsahu na vlastných systémoch My Cloud im dodáva pocit bezpečia. Hovoria nám, že dôverujú ochrane súkromia, kontrole a prístupu odkiaľkoľvek, ktoré im poskytujeme prostredníctvom operačného systému My Cloud,“ uviedol Jim Welsh, výkonný viceprezident a generálny manažér divízie Content Solutions v spoločnosti WD, a dodáva: „Používatelia operačného systému My Cloud OS 3 môžu teraz svoj digitálny svet spravovať ľahšie ako kedykoľvek predtým.“

WD_My_Cloud_OS3_aMy Cloud OS 3 ponúka nové výkonné možnosti pre fotografie a video prostredníctvom dvoch nových používateľských prostredí:  MyCloud.com a aplikácie My Cloud Albums. Web MyCloud.com používateľom ponúka globálny prístup k ich systému My Cloud prostredníctvom intuitívneho používateľského rozhrania webového prehliadača a umožňuje spoluprácu na súboroch, komplexné riadenie prístupu a zobrazenie galérie fotografií a videa. Aplikácia My Cloud Albums bude koncom septembra k dispozícii ku stiahnutiu v obchodoch iTunes a Google Play. Používateľovi systému My Cloud OS 3 umožňuje odoslať odkaz na spoločné umiestnenie, alebo „album“, v systéme My Cloud všetkým priateľom a rodine.

Nová funkcia WD Sync™ operačného systému My Cloud OS 3 synchronizuje dáta z viacerých počítačov a notebookov a zabezpečuje aktualizáciu dôležitých súborov a ich dostupnosť z takmer ľubovoľného zariadenia. Nový operačný systém používateľom umožňuje nastavenie automatického zálohovania zložky fotografií v smartfónoch a tabletoch a ponúka nový prenosový nástroj, ktorý používateľom umožní ľahké a rýchle presunutie súborov do zariadenia My Cloud. Operačný systém podporuje taktiež zariadenie Chromebook a Chromecast.

Ako súčasť uvedenia operačného systému My Cloud OS 3 spoločnosť WD predstavila sadu SDK pre zariadenie My Cloud a rozhranie My Cloud API, ktoré vývojárom umožňujú vytvárať nové rozšírené funkcie a možnosti pre ekosystém zariadení osobných cloudových úložísk My Cloud. Sada SDK pre zariadenie My Cloud je založená na technológii otvorenej platformy Docker™ a umožňuje vývojárom ľahký prístup a spoluprácu pri vytváraní prispôsobených riešení. Medzi partnermi, ktorí už vyvíjajú rozšírenie a funkcie založené na novej sade SDK, patrí spoločnosti Plex a Milestone.

Okrem nových aktualizácií softvéru spoločnosť WD predstavila i novú verziu zariadenia osobného cloudového úložiska My Cloud Mirror s dvomi pevnými diskami nastavenými do režimu zrkadlenia (pole RAID 1). Tým je zabezpečené ukladanie obsahu na jeden disk a jeho automatické kopírovanie na druhý disk. Osobné cloudové úložisko My Cloud Mirror obsahuje nové funkcie ohlásené v systéme My Cloud OS 3 a ďalej vylepšený procesor a 1GB pamäť RAM pre rýchlejší prenos súborov a podporu aplikácií.

Účastníci každoročnej výstavy IFA Consumer Electronics Unlimited v Berlíne (4.–9. septembra 2015) môžu navštíviť stánok spoločnosti WD (č. 103) v hale 11.2 na berlínskom výstavisku ExpoCenter, kde si môžu prehliadnuť a vyskúšať nový operačný systém My Cloud OS 3, sadu SDK pre zariadenie My Cloud a rozhranie My Cloud API.

MyCloudOS3_PRN_R00Cena a dostupnosť WD My Cloud OS 3

Operačný systém My Cloud OS 3 od spoločnosti WD bude k dispozícii k bezplatnému stiahnutiu na konci mesiaca na aktuálnych zariadeniach osobného cloudového úložiska My Cloud. Medzi zariadenia My Cloud podporujúce nový operačný systém vo verzii 3 patrí: My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud Expert rady EX2/EX4, My Cloud Expert rady EX2100/EX4100 a My Cloud Business rady DL2100/DL4100. Zákazníci si môžu stiahnuť taktiež novú mobilnú aplikáciu My Cloud spoločnosti WD, ktorá je teraz k dispozícii v obchodoch iTunes a Google Play. Všetky zariadenia My Cloud spoločnosti WD sú dnes k dispozícii v obchode spoločnosti WD na adrese wdstore.com a u vybraných maloobchodníkov a distribútorov. Prístup k sade SDK pre zariadenie My Cloud a rozhranie My Cloud API bude zainteresovaným vývojárom k dispozícii koncom septembra.

Výrobcom doporučená maloobchodná cena (MSRP) zariadení My Cloud Mirror je následujúca: 4 TB 309,99 USD, 6 TB 379,99 USD, 8 TB 429,99 USD. Zariadenie je možné už dnes predobjednať v obchode spoločnosti WD na adrese wdstore.com a u vybraných maloobchodníkov a distribútorov od 30. septembra.