Čo môžete očakávať od moderných elektrických VZV?

Žiadny (čo i len trochu väčší) sklad sa nezaobíde bez modernej manipulačnej techniky. V tých menších sa používajú hlavne paletové vozíky, ale veľmi rozšírenými sú aj vysokozdvižné vozíky. Aspoň jeden nájdete vo väčšine skladových priestorov.

Elektrické vysokozdvižné vozíky sa môžu smelo rovnať tým so spaľovacími motormi

Aké sú najnovšie trendy na trhu s vysokozdvižnými vozíkmi? Pomalý, ale istý prechod zo spaľovacích motorov neobchádza ani modernú manipulačnú techniku. Elektrické vysokozdvižné vozíky sú čoraz lepšie a už dávno nie sú len akousi slabšou alternatívou k vozíkom so spaľovacími motormi.

V súčasnosti sú na trhu s elektrickými VZV modely s rôznou nosnosťou a tak ten pravý nájdu takmer všetky oblasti priemyslu a obchodu. Okrem vysokého manipulačného výkonu ponúkajú elektrické VZV aj mimoriadne presné a obratné riadenie s milimetrovou presnosťou a tak je ich obsluha skutočne jednoduchá.

Tichá, ekologická a bezpečná prevádzka

Použitie elektromotoru vo vysokozdvižných vozíkoch má samé o sebe výhodu v tom, že takéto vysokozdvižné vozíky sú tiché a neprodukujú žiadne emisie. To prispieva ku komfortnému pracovnému prostrediu nielen tých zamestnancov, ktorí priamo obsluhujú VZV, ale aj tých, ktorí pracujú v ich blízkosti.

Ani bezpečnosť im nie je cudzia. Kabína spoľahlivo chráni vodiča a dômyselný asistenčný systém sa zase stará o extra bezpečnosť pri manipulácii s nákladom. Vodičom VZV však pri práci nehrozí len bezprostredné nebezpečenstvo, ale keďže ide v podstate o „sedavé“ zamestnanie, chránení musia byť aj pred potenciálnymi zdravotnými problémami, ktoré sa môžu prejaviť v budúcnosti. Ergonómia v podobe dostatočného priestoru pre nohy, nastaviteľného sedadla, či kontrolných prvkov integrovaných do lakťovej opierky je tak samozrejmosťou.

A čo by to boli za moderné a ekologické vysokozdvižné vozíky ak by nevedeli efektívne pracovať s energiou? Optimálny výkon dostupný dlhodobo je presne to, čo k hospodárnosti prevádzky VZV prispieva. K tomu môžete pridať presnú signalizáciu zostávajúcej kapacity batérie, sledovanie jej teploty a krátke nabíjacie cykly.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *