Dvojica bezpečnostných systémov, ktoré ochránia každú firmu

Ak budujete vlastnú firmu a z podnikania takpovediac „na kolene“ ju presúvate do vlastných priestorov, v ktorých bude môcť vaša firma rásť, určite ste sa zamýšľali nad tým, ako tieto priestory zabezpečiť. Predsa len, vy ani vaši zamestnanci nebudú na firme nonstop a tak bude minimálne večer a v noci opustená.

Kamery, ktoré budú mať vašu firmu pod drobnohľadom

Základnou dvojicou, ktorá bude strážiť priestory vašej firmy počas neprítomnosti vás a vašich zamestnancov, sú kvalitné kamerové systémy a elektrická zabezpečovacia signalizácia. Kamerové systémy zrejme netreba nikomu zvlášť predstavovať.

Ide o sústavu rozumne rozmiestnených kamier, ktoré nepretržite monitorujú objekt. Záznam nahráva videorekordér a vy si ho budete môcť kedykoľvek spätne pozrieť. Ak prídete ráno na firmu a niečo nebude v poriadku, jednoducho si tak na kamerách pozriete, čo sa stalo. Len opäť dávame dôraz na dobré rozmiestnenie kamier, aby nevznikli „slepé“ miesta, cez ktoré by sa páchatelia mohli jednoducho nepozorovane „prešmyknúť“.

Prichyťte páchateľa na mieste

Čo je však EZS alebo teda elektrická zabezpečovacia signalizácia? To možno podľa názvu nebude vedieť každý, ale nie je to žiadna novinka. Ide o sústavu detektorov, ktoré reagujú na rôzne podnety.

Najčastejšie sa používajú detektory pohybu. A s tými ste sa už určite stretli. Často sa používajú aj detektory rozbitia skla, ktoré reagujú na špecifické frekvencie zvuku, ktoré vznikajú pri rozbití skla. Okná (a aj dvere) môžu byť ešte chránené magnetickými snímačmi, ktoré reagujú na ich otvorenie.

Každopádne, všetky detektory sú napojené na ústredňu EZS, ktorá spracúva informácie z nich a v prípade detekovania narušenia objektu spustí sirény, prípadne pošle informáciu pomocou rôznych komunikátorov. Pretože najlepšie je prichytiť páchateľa rovno pri čine.

Zdroj obrázka:

Autor: APChanel / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *