Gravírovanie laserom – keď obyčajná potlač nestačí…

Plánujete si nechať vyrobiť vlastné reklamné predmety, no obyčajná potlač oblečenia a vecí vás neoslňuje? Chcete niečo výnimočné a originálne? Potom bude gravírovanie laserom to pravé riešenie pre vás!

Nechať si vyrobiť reklamné predmety je jeden z najlepších spôsobov, ako spropagovať svoju firmu alebo osobu. Napriek dnešnej technologickej dobe, kedy veľký boom zažíva reklama na internete, je totiž „offline“ propagácia stále dôležitá. Keď ste si chceli nechať vyrobiť nejaké reklamné predmety v minulosti, jediným riešením bola obyčajná potlač, ktorá je lacná, rýchla, jednoduchá a ponúka široké možnosti prakticky pre každého. Predsa len sa ňou však nedá potlačiť úplne čokoľvek, respektíve, potlač nevyzerá vždy a všade dobre. Keďže reklamnými predmetmi chcete zaujať potenciálnych zákazníkov, zaujať ich nie práve najlepšou kvalitou potlače na vašich reklamných predmetoch asi nie je tá najlepšia reklama. A tak museli vzniknúť nové spôsoby potláčania predmetov, ktoré sú vyrobené z materiálov ako kov, plast, drevo, koža atď. Práve v takýchto prípadoch je výhodné použiť gravírovanie laserom, ktoré je dnes už dostupné pre každého za skutočne výhodnú cenu.

Moderná technológia

Samotný laserový lúč je pomerne nový vynález, ktorého možnosti aplikácie do života sa ešte stále objavujú a zdokonaľujú. Čo však už zdokonalené je, je práve gravírovanie laserom. Veľmi silné svetlo laserového lúča sa pri prudkom náraze na povrch materiálu zmení na teplo, ktoré do predmetu vypáli malú bodku. Keď sa laserový lúč uchytí na robotické rameno, ktoré presne ovláda jeho pohyby, dokáže do materiálu veľmi precízne vygravírovať prakticky akýkoľvek vzor. Gravírovanie sa najčastejšie využíva pri kovových a plastových premetoch, no využívať sa dá aj pri koži, dreve alebo skle. Laserový lúč je potrebné pri jednotlivých typoch materiálov nastaviť tak, aby nebol príliš silný, čo by mohlo spôsobiť prepálenie materiálu, ale ani príliš slabý, kedy by gravírovanie nebolo dobre viditeľné. Každopádne, gravírovanie laserom je veľmi efektný spôsob, ako zapracovať vami požadované logo, obrazec alebo nápis prakticky na akýkoľvek predmet. Ak chcete laserom gravírované predmety začať využívať aj vy, obrátiť sa môžete na firmu Sketch, kde vám vaše reklamné predmety profesionálne vyrobia.