Investícia do fondov sa môže vyplatiť

V dnešnej dobe veľa ľudí hľadá spôsob, ako efektívne zhodnotiť svoje peňažné prostriedky. Uschovávať financie na bežnom bankovom či sporiacom účte je nevýhodné, pretože tieto produkty neponúkajú atraktívne zhodnotenie. Zaujímavejšou alternatívou sú investičné fondy, na ktoré sa podrobnejšie pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

V tejto špecifickej oblasti pôsobí spoločnosť Prvá penzijná, čo je vo svojej podstate správcovská spoločnosť Poštovej banky. V jej kompetencii je zhromažďovanie, správa a zhodnocovanie peňažných prostriedkov investovaním do nástrojov peňažného a kapitálového trhu. Určite vás poteší, že Prvá penzijná pristupuje ku svojim klientom individuálne, a tak každému ponúka riešenie šité na mieru.

Aké existujú investičné fondy?

Ak vás zaujíma investovanie do fondov, potom budete hľadať podrobnejšie informácie o produktoch. Prvá penzijná, ktorá patrí medzi najvyhľadávanejších odborníkov v tejto sfére, rozdeľuje podielové fondy hneď na desať balíčkov. Práve širokým produktovým portfóliom sa snaží zasiahnuť čo najširšie spektrum záujemcov.

Pri investičných fondov budete sledovať jejich výkonnosť, investičný horizont, mieru rizika, minimálnu investíciu a podobne. Investičný horizont je rôzny, pričom niektoré fondy sú na jeden rok, iné na päť rokov. Tu záleží na tom, na ako dlho chcete prostriedky uložiť a ako dlho ich nebudete potrebovať.

Z najširšieho hľadiska by sa dali fondy rozdeliť na konzervatívne, vyvážené, dynamické a ďalšie. Záleží len na tom, čo si od tohto riešenia sľubujete.

Chráňte svoje peniaze pred infláciou

Pravdepodobne sa obávate inflácie. V takom prípade by ste nemali dlho rozmýšľať nad tým, aký spôsob uloženia peňazí zvolíte. Investičné fondy sú bezpečné, efektívne a výnosové. O správu vašich investícií sa postará tím skúsených manažérov.

Obráťte sa na profesionála menom Prvá penzijná. S navrhnutým riešením budete nadmieru spokojní.