Jazdíte na LPG? Ochráňte ventily pred predčasným dôchodkom!

LPG je nepochybne zaujímavou a efektívnou alternatívnou k bežným palivám a oddáva sa mu čoraz viac vodičov. Na to, aby motor prestavaný na LGP vydržal, je potrebná ochrana ventilov.

LPG je výhodné, o tom niet pochýb. Dnes je prestavba benzínového auta na LPG relatívne jednoduchou záležitosťou a bežnou praxou, systémy LPG sú technologicky vyspelé a efektívne. A najmä, prevádzka auta na LPG je často oveľa lacnejšia ako bežného auta so zážihovým motorom, investícia do prestavby sa často skoro vráti. Jedna dôležitá súčasť motora si však po prestavbe vozidla na LPG vyžaduje špeciálnu pozornosť, a tou sú ventily. Ochrana ventilov by mala byť vašou prioritou číslo jedna. Ventily sú základnou súčasťou pracovného cyklu motora, otváraním zabezpečujú dodávku paliva a vzduchu do spaľovacieho priestoru a odvod spalín, uzatvorené utesňujú spaľovací priestor a umožňujú spaľovanie a samotný chod motora. Netreba teda asi zdôrazňovať, že poškodenie ventilov vedie k vážnemu poškodeniu celého motora. Prečo je však ochrana ventilov tak dôležitá práve pri vozidlách prestavaných na LPG?

Záchranca ventilov – LPG aditíva

Problém spočíva v aditívach. Benzín v sebe obsahuje rôzne aditíva a zložky, ktoré sa starajú o motor a ochraňujú ventily. LPG však tieto aditíva neobsahuje, a tak pokiaľ ich tam dodatočne „neprimiešate,“ koledujete si o poriadny problém. Ako ich však do paliva primiešať? Pomocou JLM systémov. JLM Valve Saver, teda ochrana ventilov, sa postará o to, aby vaše ventily vydržali čo najdlhšie. JLM Valve Saver si necháte domontovať k LPG jednotke, do nádržky potom už len dolievate LPG aditíva. Tento jednoduchý zákrok, teda dodatočné domazávanie ventilov, ochráni ventily motora pred poškodením a následnými drahými problémami. Ak ste stále verní starému dobrému dieslu, aj pre vás existuje aditívum. Nie na ochranu ventilov, ale na ochranu podobne drahej súčiastky – DPF filtra. Čistenie DPF sa totiž dá realizovať aj pomocou aditív! Pre mnohých majiteľov vznetových motorov je čistenie DPF doslova nočnou morou, ale vďaka aditívam je to hračka. Voľte kvalitné aditíva a vozte sa bez poruchy!