Kúpiť si mobil v bazáre nie je rozhodne žiadny nezmysel

Mobil z bazáru? Prečo nie! Oplatí sa kupovať hlavne prestížnejšie značky a drahšie modely. Trebárs iPhone. Vždy však nakupujte u kvalitného predajcu.

Po bazárovom tovare, hlavne pokiaľ ide o rôznu techniku, ako je počítač, notebook, tablet, monitor a samozrejme aj mobilný telefón, siahame hlavne pokiaľ vybavujeme svoje ratolesti. Nechce sa nám investovať do novej techniky. Je drahá a u dieťaťa je veľká pravdepodobnosť, že bude jej životnosť krátka. Mobil sa rozbije pri páde, niekedy až neveriacky počúvame historky našich detí, ako sa zrazu telefón z ničoho nič rozhodol vykúpať v záchodovej mise, alebo si zaplával v najväčšej kaluži po daždi, ktorú máme na ulici. Niekedy dokonca môžete nadobudnúť dojem, že majú mobily svoje vlastné nohy, alebo že prešli kurzom iluzionistov u Davida Copperfielda, pretože dokážu doslova zmiznúť. Lenže mobil z bazáru dokáže ponúknuť viac než len krátkodobú zábavu pre vaše deti. Pokiaľ kupujete bazárovú techniku od osvedčeného predajcu, budete prekvapení, ako dokážete nákupom bazárových telefónov ušetriť a to bez kompromisov pokiaľ ide o kvalitu telefónu.

Mobil z bazáru? Chce to osvedčeného predajcu a top značku

Každý mobilný telefón z bazáru však nemusí byť dobrou investíciou. Nie je totiž značka ako značka, a aj jednotlivé modely dobrých značiek môžu byť poruchovejšie. Dobré je preto nakupovať bazárové mobilné telefóny u predajcov, ktorí vykupujú len tie kvalitné, testujú ich funkčnosť a správne nastavia aj predajnú cenu telefónu.

Ktoré bazárové mobily sa vyplatia? Určite iPhony!

Kedy zbystriť? Určite vtedy, ak uvidíte inzerát s textom Predám iphone 7 plus. Tento model iPhonu patrí medzi najúspešnejšie modely iPhonu a aj medzi najžiadanejší tovar v mobilných bazároch. Než však kúpiť od súkromníka, špecializovaná firma s bazárovým zbožím telefónov ponúkne viac. Pri nákupe máte možnosť 14 dní vrátiť telefón bez udania dôvodu. A na telefón dostanete aj veľmi priaznivú záruku. Aj bazárový telefón máte totiž možnosť reklamovať. U súkromného predajcu bude uplatnenie záruky nemožné. Pravdepodobne ho už nikdy ani neuvidíte.

Prečo je bazoš Apple taký fenomén? Nejde rozhodne len o záujem o mobilné telefóny, ale aj o tablety a predovšetkým o notebooky. Ja osobne som sedem ročný notebook predal za tretinu pôvodnej ceny. Pritom u väčšiny iných značiek sa notebook toľkých rokov ani nedožije. Pri troške snahy dokážete Apple zariadenia udržať v dokonalom stave po celú dobu užívania. Pokiaľ nemáte smolu na poruchový kus, čo býva skutočne výnimka, dokáže vám Apple produkt vydržať funkčný dlhšie, než pre vás začne byť morálne zastaraný. Stále ho ale ešte máte šancu za skvelú cenu ponúknuť ďalej. Trebárs začínajúcim applistom. Tí nechcú hneď investovať do nového zariadenia. Chcú si najprv vyskúšať, čo od „zaklínadla Apple“ vlastne čakať. Doposiaľ si o tom len čítali, počuli samé chvály, teraz si to chcú vyskúšať na vlastnej koži.

Rovnako je to aj s mobilnými telefónmi Apple. Aj ich životnosť je unikátne dlhá. Majú kvalitné prevedenie, a tak pokiaľ používate na zariadenie kvalitné puzdro, dokážete po čase telefón predať za veľmi krásnu cenu. Obvykle sa odporúča, pokiaľ chcete Apple dobre predať a nahradiť ho horúcou novinkou, robiť to vždy po dvoch rokoch. Samozrejme mobil váľajúci sa vo vrecku či kabelke s kľúčmi a inými ostrými predmetmi, na cene použitému telefónu nepridá. Verte, že práve rôzne škrabance, odreniny a ďalšie povrchové vady sú tím, na čo zákazníci použitých Apple zariadení, vrátane mobilov, pozerajú.

Kde teda kúpiť kvalitné iPhony?

Použité iPhony v perfektnom stave, ale aj ďalšie značky mobilných telefónov, či dokonca nové mobily za výborné ceny, ponúka MP3.sk. Nájdete tu Apple bazár, ale aj bazár obľúbených značiek, ako sú Samsung, Huawei, HTC, LG, Sony a ďalších. Využiť máte možnosť nákup cez e-shop, ale aj jednu z mnohých predajní, ktoré nájdete po celom Slovensku.

Pre mnohých z nás, Apple-srdciarov, je predsa len úplne nový iPhone trochu predraženou záležitosťou. Ale aj keď sa mi zdá, že to s cenami firma skutočne už preháňa, veď nový iPhone Xs Max s 512GB pamäti má stáť okolo 1740 €, stále sa mi nechce prejsť na Android. IPhone je proste iPhone. Nehovoriac o tom, že ide stále o tú najprestížnejšiu značku mobilných telefónov, nech sa konkurencia snaží ako chce.

Nákupy na MP3.sk – kvalitný e-shop a kamenné predajne po celom Slovensku

Poďme ale späť k nákupom na MP3.sk. Telefóny, vrátane iPhonov, ktoré tu kúpite, sú otestované na funkčnosť, Nikto vám ich nepredá so skrytými závadami. Naopak, na prípadné problémy telefónu ste upozornení.

Priamo na mieste si môžete dokúpiť potrebné mobilné príslušenstvo k danej značke telefónu: od puzdier, cez slúchadlá, až po náhradnú batériu. A samozrejme máte ideálnu možnosť porovnať si nakupovaný model s inými kusmi toho istého modelu, inej značky v rovnakej triede, či s telefónom v nižšej alebo vyššej cenove kategórii. Mnohí z nás ocenia, že pobočka firmy je vo všetkých významnejších slovenských mestách a tak si na bazárové telefóny máme možnosť siahnuť i si nechať osobne poradiť.

Pre ženy je napríklad dôležitá farba telefónu. Často sa práve na mieste rozhodnú, že si namiesto čiernej klasiky zvolia niečo originálnejšie. Prečo nie!

Tipy na iPhone nákupy

Z iPhone modelov ponúka MP3.sk, presnejšie firma ARAŠID s.r.o., ktorá je prevádzkovateľom e-shopu, modely iPhone X, iPhone 8/8 Plus, iPhone 7/7 Plus – čo je asi najobľúbenejšia kategória vzhľadom k dobrému pomeru cena/výkon, iPhone 6S/6S Plus, iPhone SE, iPhone 6/6 Plus a iPhone 5S.

Môj tip je napríklad použitý Apple iPhone 7, 32 GB, Black, trieda B za 399,99 €. Alebo rovnaký model v triede A za 429,99 €. Na všetky telefóny dostávate záruku 12 mesiacov.

Firma ponúka aj servis mobilných telefónov. Predať tu máte možnosť aj svoj starší telefón a rovno si trebárs odniesť nový.

Kvalitný predajca bazárových telefónov, ako je firma Arašid a jej e-shop MP3.sk, nám dokáže ušetriť veľa peňazí pri kúpe telefónu. Pritom máme šancu držať krok s modernými technológiami a mať vo vrecku neustále niektorý z novších modelov. Je to kompromis, ktorý je natoľko finančne výhodný, že sa neoplatí zaváhať.