Kvalitné nástroje pre vás

Pri opracovávaní materiálov sú dôležité kvalitné nástroje. Obzvlášť ak chcete, aby vaša práca bola na vysokej úrovni. To s nekvalitnými nástrojmi nedosiahnete. Preto treba vyberať zo spoľahlivých značiek.

S robením závitov vám pomôže FANAR

Ak hľadáte kvalitné strojné závitníky, značka FANAR je pre vás to pravé. Na výrobu závitníkov používajú len tie najlepšie materiály ako HSSE, HSSE-PM a tvrdokov. Naviac nástroje upravujú inovatívnymi procesmi, ktoré si výrobca sám vyvíja.

Vybrať si môžete zo závitníkov na rôzne druhy závitov, tvarov a opracovať s nimi dokážete akýkoľvek materiál. Ak chcete mať tie najefektívnejšie a najproduktívnejšie nástroje, vyberajte z variantov s centrálnym a radiálnym chladením.

Potrebujete niečo poškrabkať? 

V prípade, že potrebujete zraziť hrany alebo odstraňovať triesky na kovových a plastových materiáloch, ideálnou voľbou budú pre vás škrabáky NOGA.

Ich systém pozostáva z držiaka a noža, ktorý upínate priamo do držiaka alebo na rôzne nástavce, ktoré sa následne upínajú do držiaka. Takýmito nástavcami môžu byť teleskopický nástavec, nástavec na záhlbníky, zalomený nástavec a rôzne iné druhy. Vyrábajú sa z HSS ocele, tvrdokovu a taktiež ocele s obsahom kobaltu. Na plasty a iné mäkké materiály slúžia keramické čepele.

Držiakov vyrábajú taktiež niekoľko druhov podľa toho, či potrebujete ergonomické protišmykové držiaky, kompaktné rukoväte alebo rôzne druhy špeciálnych držiakov.

Podľa špecifík vykonávanej práce máte k dispozícii škrabáky pre väčší záber, jemnejšie škrabáky, trojhranné a vnútorné škrabáky, obojstranné odihľovacie škrabáky, záhlbníky a to sme zďaleka nevymenovali všetko. Zhrnúť by sme to mohli tak, že značka NOGA ponúka komplexný univerzálny rad nástrojov pre akékoľvek aplikácie, či už chcete obrábať kovy, alebo ste inštalatér, ktorý hľadá bezpečné náradie pre uľahčenie práce.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Mr.1 / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *