Kvalitné odkvapy by mali byť správne nadimenzované a bezúdržbové

Odkvapy patria k dôležitej súčasti strešného systému. Podobne, ako vhodná spodná izolácia, zaisťujú, že dom nevlhne, nedochádza k degradácii omietky, drevených súčastí domu, ako sú dvere či okná, ale tiež k vlhnutiu vnútorných priestorov. Bez funkčných odkvapov to nejde.

Vďaka dobre nadimenzovaným odkvapom dokážeme udržať naše domovy suché. Odkvapový systém musí byť schopný zachytiť dažďovú vodu aj roztápajúci sa sneh s ohľadom na plochu našej strechy, ale aj klimatické podmienky prostredia, kde stavba stojí. Nedostatočne nadimenzované odkvapy spolu s horšie tesniacimi staršími oknami vám vedia vytopiť interiér do niekoľkých minút. Naviac sa podieľajú na zvyšujúcej sa spodnej vlhkosti, hlavne pokiaľ by dom potreboval sanovať spodnú izoláciu, čo býva častý problém starších stavieb. Je preto dobré odvodnenie strechy vždy konzultovať s odborníkmi. Nájdete ich v LAMINA PREŠOV, odkiaľ vám celý odkvapový systém aj dodajú.

Odkvapový systém by mal byť bezúdržbový

Neustála potreba opravovať snehom zdeformované žľaby, či odkvapy natierať, je náročná na čas aj na peniaze. Najhoršie je to u vysoko položených striech, kam sa často nedostaneme ani s bežným rebríkom. LAMINA PREŠOV ponúka kvalitné lakované, lakoplastované, pozinkované, medené, titánzinkové aj hliníkové odkvapové systémy. Zvážte síce väčšiu, ale naozaj bezúdržbovú investíciu do odkvapov z ušľachtilých a nekorodujúcich materiálov, alebo si vyberte tie s nadštandardnou povrchovou úpravou. U medi je garantovaná životnosť minimálne 70 rokov. U titánzinkových odkvapov až 100 rokov.

Zlaďte farbu odkvapov so strechou

U mnohých prevedení odvodňovacieho strešného systému si máte možnosť zvoliť farbu povrchovej úpravy. V rôznych farbách sa ponúkajú hliníkové odkvapy, ale tiež lakované či lakoplastované. Napríklad cenovo ekonomický lakoplastovaný odkvap môžete zladiť s farbou vašej strechy, ale aj verne napodobniť medené odkvapy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *