Maličkosti, ktoré môžu zmeniť váš zdravý životný štýl k lepšiemu

Počuli ste už o vete, že my máme byť tou zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete okolo nás? Nesie v sebe toľko krásy a zaručenej pravdy. Zmeny v našich životoch delíme na tie veľké a potom sú tu zmeny menšie, ktorým možno nie vždy prikladáme dostatočnú váhu. Pravdou však je, že i maličkosti dokážu prispieť k niečomu väčšiemu a i malé zmeny dokážu priniesť veľké množstvo pozitív.

Začnite krok po krôčiku

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo by ste mohli urobiť inak, aby ste podporili svoje fyzické zdravie, silu, kondíciu či psychickú rovnováhu? Občas postačí do svojej každodennej rutiny pridať iba niekoľko doposiaľ nevykonávaných aktivít a všetko sa môže rázom prikloniť k pozitívnej zmene. Na úvod možno postačí i krátka analýza súčasnej situácie, ktorú možno sprevádzať otázkami ako: čo by som chcel zmeniť k lepšiemu? Na akú zmenu vo svojom životom štýle sa už dlho odhodlávam? Kto alebo čo mi pri mojich prvých krokoch za zmenou môže byť nápomocné? Čo som chcel vždy vyskúšať a nikdy som sa neodhodlal?

Každá zmena si vyžaduje odhodlanie a vytrvalosť

Či už je vašim dávnym snom zdolať tatranský vrchol, začať aktívne behávať, vyskúšať skialpy lyže alebo sa pravidelne venovať meditácií či zmeniť svoj jedálniček a začať jesť viac nutrične vyváženú stravu, základ ostáva rovnaký – kde je vaša vôľa, tam sa nájde aj cesta. Prvým rozhodujúcim krokom je chcieť a začať pre to niečo podnikať. Pri každej zmene v životnom štýle je dôležitá pravidelnosť a vytrvalosť. Už po niekoľkých týždňoch pravidelného opakovania svojich predsavzatí bude váš vytúžený cieľ stále viac a viac na dosah. Nezabudnite na dostatočnú motiváciu, či už tým, že si sľúbite nejakú odmenu za svoju vytrvalosť alebo tým, že si k svojej výzve na zmenu nájdete aj parťáka, s ktorým sa budete navzájom inšpirovať.   

Pri každej výzve nemožno zabudnúť na dostatočné vybavenie. Pre meditáciu je potrebná podložka, pri turistike tá správna obuv, pri lyžiarskych výzvach sú to kvalitné lyže a spoľahlivá lyžiarska prilba, pri zmene jedálnička je to pravidelný nákup nutrične vyváženého jedla. A samozrejme nemožno zabudnúť na to najdôležitejšie – vašu chuť niečo zmeniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *