Manipulačná technika s elektromotormi? Má svoje výhody

V súvislosti s elektrickým pohonom sa najčastejšie spomínajú osobné autá. Elektromobily majú svojich zarytých zástancov, ale aj zarytých odporcov. Rozhodne však autá nie sú jediné, ktoré môžu využívať elektrický pohon.

Neťahajte palety ručne, keď môžete použiť elektrický paletový vozík

Elektrická energia ako zdroj pohybu našla svoje praktické využitie vo svete manipulačnej techniky. Nízkozdvižné paletové vozíky s elektrickým pohonom sú skvelými pomocníkmi všade tam, kde treba efektívne presúvať tovar na kratšie vzdialenosti bez ohľadu na to, do akých úzkych uličiek, či na aké strmé rampy sa s tovarom počas tohto presunu dostanete.

Okrem výkonných motorov a spoľahlivých bŕzd musia mať takéto paletové vozíky aj presné systémy riadenia a čo najkompaktnejšie rozmery, aby sa s nimi naozaj jednoducho manévrovalo a zmestili sa (takmer) všade. Veď o tesné priestory nie je v skladoch núdza.

Elektrické vysokozdvižné vozíky si poradia so všetkým

Dobre, elektrický paletový vozík nie je ničím výnimočným, ale s čím ste do kontaktu ešte možno neprišli, je elektrický vysokozdvižný vozík. Tie boli v minulosti považované za slabých príbuzných vysokozdvižných vozíkov so spaľovacími motormi, ale moderné elektrické vozíky sa za svoj výkon rozhodne nemusia hanbiť.

Vďačia za to výkonným striedavým elektromotorom a presnému ovládaniu, ktoré sa vám dostane „pod kožu“ a vy budete vysokozdvižný vozík ovládať ľahko a s maximálnou presnosťou. V súvislosti s elektrickým pohonom sa často spomína hospodárnosť a elektrické vysokozdvižné vozíky nie sú výnimkou.

Mimochodom, elektrické vysokozdvižné vozíky ocenia aj zamestnanci, ktorí ich síce neovládajú, ale pracujú v ich tesnej blízkosti. Sú totižto tiché a nevypúšťajú žiadne výfukové plyny, ktoré dýchať celú smenu rozhodne nie je príjemné.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *