Moto výbava, ktorá chráni zdravie motorkárov

Moto sezóna je stále v plnom prúde a veľa motocyklistov brázdi cesty naprieč Slovenskom. Motocykle sú súčasťou ciest, avšak vo väčšine prípadov jazdievajú nedisciplínovane.

Aby sa však motorkári cítili na cestách bezpečne, mali by si chrániť zdravie.Akú motovýbavu by mali mať motorkári?

Kvalitné prilby

Pri veľkých rýchlostiach by mala byť chránená najmä hlava motorkára. Kvôli ochrane hlavy by sa motorkári nemali báť investovať do kvalitných prilieb. Medzi kvalitné značky prilieb radíme prilby značky HJC. Sú výnimočné práve kvôli prateľnému interiéru, anti UV, výmene plexiskla bez náradia, drážke na okuliare, ale aj kvôli ľahkej, padnúcej škrupine. Kvalitné prilby chránia hlavu v prípade kamienkov odlietajúcich od cesty.

Ak sa vám prilby HJC príliš nepozdávajú, máte možnosť kúpiť si nové prilby Shark. Sú takisto kvalitné a majú dokonca aj fóliu proti zahmlievaniu, slnečnú clonu, samoutesňovací mechanizmus plexi, či dokonca micro pracku na zapínanie.

Moto oblečenie

V extrémnom počasí a v extrémnych rýchlostiach naše telo potrebuje špeciálne oblečenie. Ak chcete chrániť svoje zdravie, odporúčame vám kúpiť si kvalitné moto oblečenie. Z materiálov odporúčame pravú kožu, ktorá chráni pred vetrom, udržuje teplo a zároveň je vodeodolná. Moto bundy by mali mať ochranu chrbta, nohavice zase ochranu kolena a píšťaly.

Myslite na svoju bezpečnosť počas jazdy a kúpte si kvalitné moto oblečenie.

Čižmy na motorku

Okrem kvalitných prilieb a moto oblečenia nezabúdajte kupovať ani kvalitnú moto obuv. Šoférovanie motorky si vyžaduje pevnosť nohy a práve preto je dôležité mať kvalitné čižmy na motorku. Čižmy by mali mať zosilnenú riadiacu časť páky, tepelnú ochranu, prekrytý zips a nepremokavú a zároveň priedušnú membránu.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: palidachan / Shutterstock.com