Názov domény – ako vybrať ten najlepší?

Chystáte sa prevádzkovať novú webovú stránku? V tom prípade vás čaká neľahká úloha – vybrať ten správny názov domény. Každý návštevník vášho webu musí názvu dobre rozumieť a zároveň si ho zapamätať. Viete ako na to?

aaaaa

 

Názov domény prezradí, čo robíte

Názov domény vášho webu by mal potenciálnemu zákazníkovi prezrádzať, čo predávate, ponúkate alebo robíte. Ak je to prezentačná stránka spoločnosti, nazvite ju podľa mena vašej firmy. Ak je to osobná stránka, malo by byť z nej zreteľné vaše meno. V prípade, že ste blogger, nazvite ju podľa témy, ktorej sa venujete. Hoci to nie je vždy možné, najvhodnejšie je, ak názov domény a meno firmy či človeka sú zhodné. Využite obchodnú značku a dajte ju do názvu domény.

Kratšie názvy s jednoduchou výslovnosťou

Krátky názov domény sa dá ľahko a rýchlo napísať do prehliadača, je poväčšine výstižnejší a zároveň si ho každý bez problémov zapamätá. Dávajte si ale pozor na skratky, komplikovaná reťaz písmen nemusí spraviť najlepšiu službu. Pozornosť zbystrite aj pri pomlčkách, ako aj vtedy, ak máte v názve písmena y a z, ľudia si ich na klávesnici často mýlia. Pri výbere sa vyhýbajte aj cudzím slovám s rozdielnou výslovnosťou. Návštevníci vášho webu tak nebudú robiť pri zadávaní názvu chyby.

Nech si vás nemýlia

Venujte pozornosť tomu, aby sa názov vašej domény nemohol zameniť za niečo iné, čo ľudia poznajú. V najhoršom prípade s vašou konkurenciou. Dávajte si pozor aj na podobnú výslovnosť s aj na prvý pohľad odlišným pomenovaním. Takáto zameniteľnosť by vám nemusela spraviť dobrotu. Radšej siahnite po niečo inom, netradičnom. Je dôležité byť unikátny a zaujať. Ak bude názov domény výstižný, nepochybne si ho každý zapamätá.