Nový My Book Pro je najrýchlejší eterný disk od WD v roce 2015

NOVÝ MY BOOK PRO JE NAJRÝCHLEJŠÍ EXTERNÝ DISK OD WD

Nový externý disk WD s rozhraním Thunderbolt ponúka až 12 TB pre všetkých profesionálov, ktorí vytvárajú veľký objem dát

Spoločnosť WD®, súčasť Western Digital (NASDAQ: WDC), dnes predstavila externý disk My Book® Pro. Tento disk poskytuje profesionálom a počítačovým nadšencom, ktorí musia zvládať a pracovať s veľkými objemami dát, prenosovú rýchlosť dosahujúcu až 435 MB/s. To robí z úložiska My Book Pro doposiaľ najrýchlejší externý disk z ponuky WD.

WD_MyBook_Pro_BoxK dispozícii sú kapacity 6 TB, 8 TB, 10 TB a 12 TB[1], výkon dvoch diskov WD s rýchlosťou otáčania 7 200 ot./min, technológia Intel Thunderbolt™ 2 a hardvérový radič RAID typu hot-swappable, teda s možnosťou meniť disk za prevádzky. Nový externý disk My Book Pro umožňuje kreatívnym profesionálom a všetkým ďalším, ktorí vytvárajú objemné súbory a pracujú s nimi, výrazne znížiť čas pre prenos veľkých súborov videa, fotografií či hudby a môžu sa tak venovať ďalej tomu, čo majú radi, teda svojej kreatívnej činnosti.

„Externý disk My Book Pro bol od základov navrhnutý tak, aby vyhovoval pracovnému tempu kreatívnych profesionálov. Vzali sme naše najnovšie disky s najvyššou kapacitou 6 TB a rýchlosťou otáčania 7 200 ot./min a spojili ich so špičkovými technológiami, tak aby sme ponúkli produkt, ktorý posunie prácu s dátami na vyššiu úroveň ihneď po pripojení,“ hovorí Sven Rathjen, viceprezident WD pre marketing divízie Content Solutions a dodáva: „Náš nový disk obstojí i v naozaj náročnom prostredí.”

My Book Pro je navrhnutý pre kreatívnych profesionálov a používateľov, ktorí vyžadujú výkon a kapacitu. Externý disk kombinuje výkon duálnych portov Thunderbolt 2 s rýchlosťou 20 Gb/s, kompatibilitu USB 3.0, istotu v podobe diskového poľa RAID a rýchlosť 7 200 otáčok za minútu pre urýchlenie kreatívnej práce.

WD_MyBook_Pro_image_2Naviac je možné reťaziť až 6 zariadení s rozhraním Thunderbolt, pomocou portov USB s pohodlným prístupom na prednej strane je možné nabíjať a synchronizovať smartfóny, tablety alebo fotoaparáty a kamery za chodu a súčasne pripojiť obrazovku s rozlíšením 4K alebo ďalšie ukladacie zariadenie.

V ktorejkoľvek chvíli môžu byť dáta v ohrození, pokiaľ nie sú chránené. Strata notebooku, deštruktívny počítačový vírus… vždy je nutné mať dáta chránené pri súčasnom zálohovaní dôležitých dokumentov, zložiek a ďalších cenných digitálnych súborov. My Cloud Pro ponúka tri módy nastavenia RAID. (RAID 0 je prednastavený, ďalej RAID 1 alebo JBOD). Vhodnou voľbou nastavenia RAID ochránite svoje dáta, znížite obmedzenie priestupnosti dát a zvýšite výkonnosť, bez toho aby došlo ku zníženiu výkonu procesoru pripojeného počítača.

WD_MyBook_Pro_image_1

Cena a dostupnosť My Book Pro

Na disky My Book Pro je poskytovaná 3ročná obmedzená záruka a sú dostupné prostredníctvom internetového obchodu wdstore.com a ďalej prostredníctvom vybraných predajcov a distribútorov. Doporučená koncová cena je $599.00 USD pre 6 TB, $749.00 pre 8 TB, $899.00 pre 10 TB a $999.00 pre 12 TB.

[1] Pozn.: Úložiská sú dodávané v konfigurácii RAID 0, čo poskytuje 100 % kapacity vyčlenenej pre ukladanie dát. Úložisko je možné konfigurovať do modu RAID 0, RAID 1 alebo JBOD.