Objavte krásy východného Slovenska. Navštívte Poprad a obec Ždiar

Poprad, vstupná brána do Vysokých Tatier, je výborným východiskovým bodom pre jednodňové pešie či lyžiarske výlety. Je tu veľa miest, kde sa môžete vydať na túru okolo jazier či ponad  rokliny alebo  si zasvišťať na lyžiach v strediskách zimných športov. Na výlety môžete ísť autom aj vlakom. Železničné spojenie do Starého Smokovca a na Štrbské Pleso je veľmi priaznivé a Národný park Slovenský raj je vzdialený len 15 km južne.

Poprad má tiež svoje atrakcie s kúpeľným a plaveckým komplexom Aqua City a mestskou časťou Spišská Sobota, kde nájdete zachovalé renesančné budovy. Nájdete tu tiež galérie a vynikajúce reštaurácie.

Malebná obec Ždiar

V okrese Poprad, v údolí medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou v Podtatranskej brázde, leží obec Ždiar. Ak ste ešte nenavštívili túto podtatranskú obec, ktorá patrí medzi klenoty Slovenska, určite tak urobte. Ubytovanie v Ždiari je hračkou, nakoľko sa tu nachádzajú penzióny, hotely, priváty. Veľmi obľúbené sú dreveničky s maľovanými oblokmi, ktoré zdobia muškáty.

Ak sa ubytujete v Ždiari a zachce sa vám plaveckých radovánok, môžete sa ísť okúpať do Aquacity Poprad, ktorý je vzdialený približne 30 km. Počas zimy sa môžete vydať na lyžovačku do neďalekej Bachledovej doliny alebo do Ski centrum Strednica.

Ždiar je obľúbeným východiskovým bodom na rôzne menej i viac náročné túry. S deťmi sa môžete vydať do Belianskej jaskyne alebo navštíviť detský areál v Bachledovej doline. Z prírodných krás sa určite oplatí vidieť Jezerské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou. Dostanete sa k nemu cez náučný chodník z Bachledovej doliny, ktorý je vhodný aj pre rodiny s deťmi. S deťmi určite zvládnete aj nenáročnú túru do Javorovej doliny, ktorá trvá necelé dve hodiny, ale za to vás obdarí neskutočnými krásami prírody.

Na vychutnanie krás tejto obce a jej okolia si doprajte aspoň 2-3 dni. Okrem spomínaných hotelov a penziónov vám ubytovanie poskytnú chaty Ždiar. Mnohé z nich majú štýlové vybavenie s možnosťou welnessu a bazénu. Sú ideálnym miestom, kde môžete stráviť Vianoce či osláviť príchod nového roka. Len si predstavte tú idylku stráviť Vianoce pod zasneženými Belianskymi Tatrami.

Ak máte radi adrenalín a rýchlu jazdu, určite sa zastavte  aspoň na jednu jazdu na bobovej dráhe v Bachledovej doline.  Táto bobová dráha je dlhá až 1,2 km a je druhou najdlhšou bobovou dráhou na území Tatier. Čaká vás tu 15 zákrut v maximálnej rýchlosti 40 km/h. Keď už tu budete, nezabudnite sa vydať na vyhliadkovú vežu Bachledová dolina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *